NHL: Bostonu nestačil gól Pastrňáka a Columbus srovnal stav série, vyhrál i Dallas

7:10
New York - Útočník David Pastrňák vstřelil ve druhém semifinálovém utkání Východní konference NHL jeden gól Bostonu, který ale prohrál s Columbusem 2:3 ve druhém prodloužení. Zápas rozhodl v čase 83:42 Matt Duchene a upravil stav série na 1:1. Také Dallas vyrovnal v semifinále Západní konference stav na 1:1, když zvítězil na ledě St. Louis 4:2.

Za poražené skóroval David Pastrňák po krásné přihrávce Davida Krejčího. foto: AP Photo

Boston v základní hrací době vedl 1:0 a 2:1. Skóre otevřel Matt Grzelcyk v přesilové hře a druhou asistenci si u jeho trefy připsal David Krejčí. Druhý gól domácích dal Pastrňák bruslí. Český útočník sváděl na hranici brankovište souboj a od něho se přihrávka Charlieho Coylea odrazila za brankovou čáru.

Columbus vyrovnal ve druhé třetině trefami Arťoma Panarina. Ruský útočník poprvé překonal Tuukku Raska v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu a podruhé se prosadil z opačné strany perfektní ranou pod břevno. Smolařem prodloužení se stal Patrice Bergeron, když mu dvě velké šance zlikvidoval brankář Sergej Bobrovskij a jeho vyloučení potrestal Matt Duchene.

Dallas vedl ve 14. minutě 2:0 po akcích Roopea Hintze. Dvaadvacetiletý nováček otevřel skóre střelou z mezikruží a poté připravil v přečíslení dva na jednoho gól pro Mira Heiskanena, který zakončil rychlý protiútok blafákem a střelou do prázdné branky. St. Louis snížilo vzápětí ranou Coltona Parayka od modré čáry, ale ještě v první třetině udeřil z dalšího brejku Mattias Janmark. Domácí dali kontaktní gól na začátku třetí části tečí Jadena Schartze, ale při powerplay zpečetil výhru Hintz.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...