Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Nezničitelné komando. Jágr + Červenka = šest bodů a 9. výhra v řadě

16:45
OMSK - České útočné hvězdy zařídily deváté vítězství hokejistů Omsku v Kontinentální lize za sebou. K výhře 4:2 nad Nižněkamském přispěl Roman Červenka dvěma góly a přihrávkou, Jaromír Jágr asistoval u tří branek. Sibiřský tým bodoval už v patnáctém utkání po sobě a nadále vévodí celé soutěži.

Červenka si vylepšil bilanci na 26 gólů v sezoně a osamostatnil se v čele tabulky střelců. V kanadském bodování se s 50 body posunul na třetí místo.

Omsk sice inkasoval už po 58 sekundách, ale domácí brzy vyrovnali. Na začátku druhé třetiny Červenka poslal Avangard do vedení, když ho v přesilovce našel Jágr přihrávkou mezi čtyřmi soupeři zcela volného na pravém kruhu pro vhazování. Nižněkamsku se ještě povedlo vyrovnat, ale stav 2:2 vydržel necelou minutu. V 38. minutě zavezl po Jágrově rozehrávce puk za branku Kaljužnyj a přihrál Červenkovi, který dal vítěznou branku.

Na začátku poslední části v přesilové hře skončil puk po nepovedené kombinaci českých útočníků u Denise Kuljaše, který ho napálil z dálky do branky.

Vítězný debut v KHL zažil útočník Petr Průcha, který po příchodu z NHL odehrál za Petrohrad první zápas proti Magnitogorsku a mohl se radovat z výhry 3:0. Průcha se neprosadil, ale dvěma asistencemi pomohl týmu trenéra Václava Sýkory Petr Čajánek a v brance udržel podruhé v sezoně čisté konto Jakub Štěpánek.

V produktivních výkonech pokračuje Josef Vašíček z Jaroslavle, který dvěma asistencemi přispěl k obratu v utkání s Chabarovskem. Lokomotiv vyhrál 4:2 i díky přihrávce Karla Rachůnka a třem gólům Slováka Pavola Demitry, jenž dal druhý hattrick během čtyř dnů.

Dnešní výsledky Kontinentální hokejové ligy:

Barys Astana - Jekatěrinburg 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Kašpar 0+1), Omsk - Nižněkamsk 4:2 (za domácí Červenka 2+1, Jágr 0+3), Chanty Mansijsk - Kazaň 1:4, Ufa - Novosibirsk 4:1 (za domácí Klepiš 0+1), Jaroslavl - Chabarovsk 4:2 (za domácí Vašíček 0+2, Rachůnek 0+1), Nižnij Novgorod - Novokuzněck 7:3, Petrohrad - Magnitogorsk 3:0 (za domácí Čajánek 0+2, čisté konto Štěpánek), Spartak Moskva - Čeljabinsk 3:2.