Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Nezmar zachránil Liberci vítězství nad Ostravou

22:06
LIBEREC - Liberečtí fotbalisté šest dnů po výhře na Spartě málem tradičně nezvládli domácí zápas, ale nakonec dokázali po urputném boji porazit Baník Ostrava 3:2. Vítěznou branku vstřelil v poslední minutě Nezmar, pro kterého to byl druhý gól v utkání. Dvakrát se prosadil také hostující Svěrkoš. Severočeši poskočili na druhé místo tabulky, na první Spartu ztrácejí šest bodů.

Slovan Liberec - Baník Ostrava, Liberečtí se radují z gólu. foto: ČTK

"Baník si vyhrát asi nezasloužil, ale takový někdy fotbal bývá a my jsme tři body vydřeli díky tomu, že hráči věřili až do poslední minuty," pochválil liberecký kouč Jaroslav Šilhavý své svěřence a vyzdvihl především výkon bývalého útočníka Nezmara.

Liberec v úvodu vyčkával, jako by měl v hlavě minulé domácí zápasy a nehnal se na zteč jako třeba před týdnem na Spartě. V týmu se neobjevil zraněný Štajner, ale stejně jako na Letné zavelel k aktivitě průbojný Breznaník.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Branky: 38. a 90. Nezmar, 19. Breznaník - 27. a 67. Svěrkoš. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Peřina. ŽK: Poliaček, Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Vomáčka (všichni Ostrava). Diváci: 3812.

Jeho první střela se neujala, ale v 19. minutě poslal míč přesně na hlavu nekrytého Hadaščoka a Štajnerův náhradník ukázal, že i bez své největší hvězdy se dokáže Slovan prosadit.

Vzápětí měli domácí další možnost, ale Rabušic nedokázal proměnit závar v ostravské šestnáctce. Za chvíli toho mohl litovat, protože jeho spoluhráči v defenzivě dali příliš prostoru Svěrkošovi a ostravský útočník se opřel do míče dvacet metrů od branky tak přesně, že ten zapadl do sítě.

Slovan ale záhy ukázal, že jeho ofenzivní síla je aktuálně velmi velká. Ve 37. minutě přišel roh, po kterém Nezmar hlavou poslal míč k tyči, odkud ho sice brankář Pietrzkiewicz stačil vyrazit, ale sudí Zelinka dostal pokyn od asistenta, že míč přešel čáru, a gól správně uznal.

Těsně před pauzou Liberec neproměnil další šanci a po změně stran se vrátil ke své obvyklé hře z druhých poločasů předchozích domácích duelů. Hosté najednou ve středu hřiště Slovan jistě přehrávali, začali si vytvářet šance a v 67. minutě bylo po lobu Svěrkoše znovu vyrovnáno. "Pokud ale budeme hrát jako tentokrát, body přijdou v dalších zápasech a tabulkou budeme stoupat. Bohužel, neuhlídali jsme standardky, to rozhodlo," litoval ostravský kouč Pavel Malura.

Severočeši působili zmateně, nedokázali míč podržet déle než na dvě přihrávky a z prořídlého hlediště se začal ozývat pískot. Už to vypadalo, že Baník si odveze alespoň bod, ale v poslední minutě nezvládl standardní situaci, míč propadl k dravému Nezmarovi a současný liberecký stoper vstřelil už 102. gól v ligových soutěžích. "Znovu jsme měli proměnit daleko více šancí. Pak jsme za to nakonec málem zaplatili body," zlobil se Šilhavý.