Nezastavitelný Jágr zase řádil, připsal si dva body. Kladno přestřílelo Plzeň 7:5

Jaromír Jágr z Kladna je v ráží, připsal si další dva body foto: ČTK

Kladno - Hokejisté Kladna porazili v gólově bohatém zápase 9. kola extraligy na domácím ledě Plzeň 7:5 a připsali si čtvrté vítězství v sezoně. Domácí prohrávali ve druhé třetině už 0:3, ale stejně jako koncem září proti Olomouci se nakonec radovali oni. Třemi body (2+1) pomohl obratu David Stach, dvě branky dal i Tomáš Redlich, Jaromír Jágr stihl gól a asistenci a skóroval tak ve čtvrtém utkání po sobě.
  21:40

Karlovy Vary po pěti porážkách zvítězily, v předehrávce udolaly Litvínov po prodloužení

Začátek byl vyrovnaný a oba týmy si připravily zajímavé střelecké pozice. Do vedení šli Indiáni zásluhou Indráka, jenž v sedmé minutě využil zaváhání v kladenské rozehrávce a po vyjetí z rohu bekhendovou kličkou překonal domácího brankáře Godlu. Hosté pak byli nebezpečnější a druhého gólu se dočkali ke konci třetiny, kdy se v 18. minutě po nahrávce Budíka prosadil po úniku bekhendovou střelou mezi nohy Vojtěch Němec.

Hráči Mladé Boleslavi po prohraném utkání.
Zleva Matej Paulovič z Hradce Králové a Ondřej Dlapa z Mladé Boleslavi.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a ve 24. minutě zvyšoval už na rozdíl tří branek Pour střelou z levého kruhu. Tříbrankové vedení ale hostům vydrželo jen něco málo přes tři minuty, když se po nahrávkách Zikmunda a Jágra prosadil střelou z mezikruží Stach.

Domácí gól povzbudil a ve 30. minutě snížil na rozdíl jedné branky Jágr, který využil křížné nahrávky Stacha a nadvakrát překonal Frodla. Vyrovnání se aktivní domácí dočkali ve 36. minutě, když se po Machačově nahrávce prosadil střelou k levé tyči Redlich. Obrat dokonal ve 39. minutě svým druhým gólem Stach, který střelou pod horní tyčku překonal Frodla.

Hokejová Tipsport extraliga - 9. kolo:

Vítkovice - Sparta Praha 1:5 (0:0, 1:3, 0:2),

Zlín - Třinec 2:5 (1:1, 1:2, 0:2),

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0),

Kladno - Plzeň 7:5 (0:2, 4:1, 3:2),

Pardubice - Liberec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1).

Závěrečná část pokračovala ve stejném duchu, jak probíhal konec druhé. Už po necelých dvou minutách zvýšil na 5:3 pro domácí svým druhým gólem Redlich, jenž překonal Frodla střelou z levého kruhu pod vyrážečku. Hosté ještě protestovali a sáhli k trenérské výzvě, jenže neúspěšně. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, tentokrát se však prosadili hosté, konkrétně Moravčík, který ve 43. minutě snižoval dorážkou na 4:5.

Přestřelka pokračovala dále a ve 47. minutě Frodl inkasoval pošesté, když ho překvapil výjezdem zpoza branky Kaut a vrátil Kladnu dvoubrankové vedení. Gól si připsal také nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš, který proměnil trestné střílení kličkou do forhendu poté, co byl zastaven nedovoleně Indrák. Jenže Kladno si opět vzalo dvougólové vedení zpět v 53. minutě, kdy se prosadil Machač. A utkání už pak s přehledem dohrálo.