Nezastavitelný Bayern zdolal Hoffenheim a překonal další rekordy

18:32aktualizováno  20:09
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 24. kole německé ligy vyhráli nad předposledním Hoffenheimem 1:0 a pokračují ve sbírání rekordů - po 24 kolech mají na kontě 63 bodů, vyhráli jedenáct zápasů za sebou na soupeřově hřišti a navíc venku už 583 minut nedostali gól.

Fotbalista Bayernu Mnichov Mario Gómez foto: Reuters

"Nebylo to dokonalé, nebylo to krásné, ale máme tři body," řekl po zápase trenér Bayernu Jupp Heynckess. "Byl to těžký zápas, protože soupeř bojuje o záchranu. My jsme naopak hráli dost profesorsky a chvíli nám trvalo, než se nám zahřál motor," dodal. Bayern po výhře vede před Dortmundem o 17 bodů a právě druhému celku tabulky může sebrat další rekord. Borussia v minulé sezoně obhájila titul se ziskem 81 bodů, bavorský klub je však deset kol před koncem ligy na velmi dobré cestě rivalovo maximum vylepšit.

O vítězství Bayernu rozhodl v 38. minutě svojí osmou ligovou trefou Mario Gomez, který se prosadil z vápna přesnou střelou k tyči. Německý reprezentační útočník zaznamenal v posledních dvou ligových zápasech už třetí gól. Hoffenheim si porážkou s Bayernem připsal čtvrtý neúspěch za sebou a v tabulce mu patří předposlední 17. místo. Se 49 inkasovanými brankami je navíc týmem s nejhorší obranou.

Ve druhém zápase programu německé ligy remizoval Düsseldorf v domácím prostředí s Mohučí 1:1. Celý zápas odehrál v dresu hostů obránce Zdeněk Pospěch, za domácí rovněž od první minuty nastoupil Martin Latka. Ani jeden z Čechů se gólově neprosadil, o dělbě bodů rozhodl vlastní gól hostujícího Bo Svenssona a následná odpověď Chorvata Ivana Klasniče.