Nezastavitelní Jágr s Červenkou režírovali další vítězství Omsku. Už třinácté v řadě

18:16
MOSKVA - České útočné hvězdy dovedly hokejisty Omsku v KHL ke třináctému vítězství za sebou. Avangard vyhrál v sibiřském derby v Chanty Mansijsku 6:2 i díky gólu a dvěma asistencím Jaromíra Jágra. Jeho kolega z útoku Roman Červenka si připsal jednu branku a přihrávku, devětadvacátým gólem v sezoně si nejproduktivnější hráč Omsku pojistil vedení v tabulce střelců celé soutěže.

Výsledky KHL

Chabarovsk - Čerepovec 2:3 po sam. nájezdech,
Novokuzněck - Spartak Moskva 3:4 (za domácí Nedorost 0+1),
Novosibirsk - Petrohrad 1:2,
Chanty Mansijsk - Omsk 2:6
(za hosty Jágr 1+2, Červenka 1+1).

Omsk se díky vítězství znovu vrátil do čela KHL a má dvoubodový náskok před Ufou.¨Na ledě nováčka soutěže si Avangard vytvořil v první třetině dvoubrankové vedení, o které však brzy po nástupu do druhé části přišel. V poslední třetině přišla čtyřbranková smršť hostů, při níž skóroval v 52. minutě Jágr a v 57. minutě také Červenka.

Sedmou výhru z posledních osmi zápasů vychytal v brance Spartaku Moskva Dominik Hašek, i když v Novokuzněcku třikrát inkasoval. Tým českého gólmana, který v sobotu oslavil 46. narozeniny, zvítězil 4:3 a zajistil si postup do play off.

Z venkovní výhry se radoval i další český brankář Jakub Štěpánek, který přispěl k vítězství Petrohradu v Novosibirsku 2:1. O čisté konto přišel Štěpánek až v 55. minutě.