Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Nezáleží na tom, jak vypadá. Je vynikající, říká o Horváthovi Kuijt

14:24
PLZEŇ - Dlouho býval oporou Liverpoolu. Teď hraje hvězdný fotbalista Dirk Kuijt za Fenerbahce a ve čtvrtek večer o sobě v úvodním osmifinálovém utkání Evropské ligy dával hodně vědět. "Byl to těžký zápas, protože Plzeň je doma hodně silná. V evropských pohárech dosud neprohrála na svém hřišti devět utkání. Takže my jsme se na to utkání hodně soustředili, byli jsme důrazní v obraně i útoku a odměnou byl velmi dobrý výsledek," řekl nizozemský kanonýr po vítězství 1:0.

Fotbalista Fenerbahce Dirk Kuijt (vlevo) a Václav Procházka z Viktorie Plzeň foto: Reuters

Překvapila vás Plzeň něčím? Přece jen předtím dokázala porazit Atlético Madrid a Neapol.
Věděli jsme, že jejich tým je pohromadě už hodně dlouho, také mají už delší dobu jednoho kouče. A o jejich úspěších jsme pochopitelně také věděli. Jméno Viktoria Plzeň sice není tak slavné jako třeba Chelsea, Atlético nebo Neapol, ale máme vůči ní respekt. I proto jsme se na ni pořádně připravili.

K TÉMATU

A jak hodnotíte jejich výkon proti vám?
Myslím si, že to proti nám měli velmi těžké. Ale za týden nás čeká odveta a my musíme podat znovu podobný výkon, abychom postoupili. Vedeme jen o jeden gól a příště se může stát cokoli, je to jen poločas. Navíc budeme hrát bez fanoušků.

Bude to pro váš tým bez podpory fanoušků výrazně těžší?
Jistě, myslím si, že fotbal by se neměl nikdy hrát bez fanoušků. Vždyť se hraje právě pro ně a pro fanoušky Fenerbahce je fotbal obzvlášť důležitý. My je budeme také postrádat, ale musíme se s tím nějak vypořádat.

V prvním poločase jste měl velkou šanci, ale zblízka jste přestřelil. Co se stalo?
Byl to těžký míč, dostal jsem se před protihráče a ten mě trochu rozhodil. V tu chvíli pro mě bylo nemožné trefit míč tak, aby letěl při zemi.

Co říkáte na plzeňského kapitána Horvátha? Přece jen je jiný než ostatní...
Nezáleží na tom, jak vypadá. Je to velmi respektovaný fotbalista, znám ho už dlouho. Lidé si třeba mohou utahovat z jeho váhy, ale je to vynikající fotbalista a pro svůj tým je hodně důležitý.