Neskutečný obrat! Barcelona zdolala Paříž 6:1, ještě v 88. minutě vedla ‚jen‘ 3:1

21:58aktualizováno  23:12
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony předvedli historický obrat v evropských pohárech, když dokázali vymazat ztrátu 0:4 z prvního osmifinálového duelu s Paris St. Germain. Na Camp Nou přitom byl stav ještě v 88. minutě 3:1 pro domácí, kteří v tu chvíli museli k postupu vstřelit tři góly. To se jim také nakonec povedlo.

Barcelonští slaví. foto: Reuters

Katalánci zkraje druhé půle vedli už 3:0, pak však snížil Cavani a Pařížané měli mít postup v kapse. V závěru zápasu však přidal dva góly Neymar, aby následně rozhodl o jejich postupu gólem v páté minutě nastavení Sergio Roberto.

Sergio Roberto právě překonává Trappa a Barcelona postupuje do čtvrtfinále Ligy...
Výsledek Barcelona vs. Paris St. Germain.

Mezi nejlepší osmičku LM se dostal také Dortmund. Borussia na svém hřišti porazila Benficu Lisabon 4:0 a napravila venkovní prohru 0:1. Hattrickem se blýskl útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

08.března 2017 v 22:52, příspěvek archivován: 08.března 2017 v 23:30

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Barcelona výborně vstoupila do utkání a už ve třetí minutě otevřel skóre po závaru v šestnáctce hlavou Suárez. Uruguayský kanonýr dal v 64. domácím utkání za „Barcu“ 65. gól. Domácí sevřeli PSG na jeho polovině, ale dlouho stříleli nepřesně.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů

FC Barcelona - Paris St. Germain 6:1 (2:0)

Branky: 88. a 90.+1 z pen. Neymar, 3. L. Suárez, 40. vlastní Kurzawa, 50. Messi z pen., 90.+5 Roberto - 62. Cavani. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ŽK: Piqué, Busquets, Rakitič, Neymar, L. Suárez - Matuidi, Draxler, Verratti. Diváci: 96.290. První zápas: 0:4, postoupila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen - Mascherano, Piqué, Umtiti - Busquets - Rafinha (76. Roberto), Rakitič, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

PSG: Trapp - Kurzawa, Thiago Silva, Marquinhos, Meunier (90.+3 Krychowiak) - Matuidi, Rabiot, Verratti - Draxler (75. Aurier), Cavani, Lucas (55. Di María). Trenér: Emery.

Borussia Dortmund - Benfica Lisabon 4:0 (1:0)

Branky: 4., 61. a 85. Aubameyang, 59. Pulisic. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). ŽK: Castro, Dembélé, Piszczek - Samaris. Diváci: 65.849. První zápas: 0:1, postoupil Dortmund.

Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos (88. Ginter), Bartra - Durm, Castro, Weigl, Guerreiro, Dembélé (81. Kagawa) - Aubameyang (86. Schürrle), Pulisic. Trenér: Tuchel.

Benfica: Ederson - Nélson Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio (64. Jonas), Samaris (74. Živkovič), Pizzi, André Almeida - Mitroglou, Cervi (82. Jiménez). Trenér: Vitoría.

Pět minut před pauzou se aktivnější Barcelona přece jen dočkala šťastné druhé branky. Iniesta patičkou vrátil míč do šestnáctky a Kurzawa nepovedeným odkopem zamířil do vlastní sítě.

Katalánci na začátku druhé půle udeřili potřetí. Rozhodčí Aytekin za souboj Meuniera s Neymarem na radu brankového sudího nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Messi. Pařížský tým se však poté zvedl. Cavani nejprve zblízka napálil tyč a v 62. minutě povedeným volejem snížil.

Domácí v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit další tři góly, což se nezdálo být moc reálné. Barcelona ale především díky Neymarovi předvedla fantastický závěr. Brazilský útočník nejprve v 88. minutě skóroval z přímého kopu a za tři minuty proměnil druhou penaltu v zápase. Hrdinou domácích se pak stal sváteční střelec Roberto, který zužitkoval Neymarův „nadýchaný“ centr.

Skvělý start se povedl také Dortmundu, který už ve čtvrté minutě smazal náskok lisabonského mužstva. Míč z rohu prodloužil Pulisic na Aubameyanga a ten hlavou překonal brankáře Edersona. Přes slibný úvod už první půle další velké šance nenabídla.

Krátce po pauze mohl vyrovnat Cervi, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval obránce Piszczek. Poté začal úřadovat Dortmund. V 59. minutě zvýšil obloučkem Pulisic, který si připsal první zásah v LM, a za dvě minuty po další přihrávce za obranu skóroval opět Aubameyang.

Gabonský kanonýr v 85. minutě trefou do odkryté branky dokonal hattrick a zpečetil jasnou výhru německého mužstva. Aubameyang tak dokonale napravil zahozenou penaltu z prvního duelu v Portugalsku. Dortmund si zahraje čtvrtfinále potřetí za posledních deset let.

08.března 2017 v 23:25, příspěvek archivován: 08.března 2017 v 23:30