New York smutní, Rangers končí

23:08aktualizováno  5. května 8:36
PITTSBURGH - Sen o Stanley cupu se Jaromíru Jágrovi rozplynul s týmem, ve kterém zahájil svou hvězdou kariéru v NHL. Tučňáci vyhráli 3:2 v prodloužení a ve finále konference se střetnou s Philadelphií.

Souboj kapitánů Jágr vs. Crosby. foto: AFP

Hráči New Yorku dnes od začátku tahali za kratší konec a domácí si ve druhé třetině vypracovali dvoubrankový náskok po gólech Hossy a Malkina. Rangers však během jedné minuty třetí třetiny vyrovnali a utkání došlo až do prodloužení. V něm ale o postupu rozhodl svou druhou brankou v zápase Slovák Hossa. jaromír Jágr tak možná odehrál svůj poslední zápas v NHL Jágrovi končí v Rangers smlouva a spekuluje se o jeho možném odchodu do ruského Omsku.

Video

Nekonečné prodloužení zažili také v Dallasu, ale fandům to bylo jednou, protože slavili postup domácích. Stars tím zřejmě vytrhli trn z paty ruské reprezentace, ktrerá tak může povolat žraloka Nabokova.

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - New York Rangers 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 29. a 68. Hossa, 33. Malkin - 43. Korpikoski, 44. Dawes. Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.132. Konečný stav série: 4:1

Západní konference - 6. zápas:

Dallas - San Jose 2:1 ve čtvrtém prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 25. Miettinen, 130. Morrow - 42. Clowe. Střely na branku: 55:62. Diváci: 18.532. Konečný stav série: 4:2.