New York Islanders porazili Floridu, Jágrovi skončila sezóna

7:30
NEW YORK - Hokejisté Floridy prohráli na ledě New Yorku Islanders gólem z 91. minuty 1:2 v prodloužení a celou sérii 1. kola play off NHL ztratili v poměru 2:4. Sezona skončila taky Philadelphii, která i přes další skvělý výkon českého brankáře Michala Neuvirtha podlehla Washingtonu 0:1.

Souboj před bránou. Vstřelit gól se snažili útočníci týmu Florida Panthers, mezi nimi Jaromír Jágr. foto: AP Photo/Kathy WillensČTK

Florida trefou Jonathana Huberdeaua od konce první třetiny vedla a byla 54 sekund od toho, aby si vynutila rozhodující zápas. Jenže při hře bez brankáře vyrovnal kapitán Islanders John Tavares a stejný hráč vstřelil v čase 90:41 postupový gól. Tým z New Yorku podruhé v řadě rozhodl o výhře ve druhém prodloužení a v sérii uspěl ve všech třech zápasech, které se nerozhodly v základní hrací době.

Neuvirth očaroval Ovečkina a spol. rekordem, faulující Jágr padl potřetí

Další zápasy tak v letošním play off už nepřidá jeden z tahounů Floridy Jaromír Jágr, který v neděli nastoupil v bojích o Stanleyův pohár k 208. utkání a v historických tabulkách soutěže se tím vyrovnal na šestnáctém místě Waynovi Gretzkymu. Čtyřiačtyřicetiletý útočník měl na ledě Islanders jednu dobrou možnost na zvýšení vedení, ale brankář Thomas Greiss ve spolupráci s obranou jeho dorážku zneškodnil. Jágr tak neskóroval ve 37. duelu v play off za sebou.

Neuvirth se do branky Philadelphie dostal za stavu 0:3 v sérii a byl hlavním důvodem, že se lídrovi základní části cesta do 2. kola play off zkomplikovala. Český gólman při předchozích dvou výhrách kryl 75 ze 76 střel a i v šestém duelu inkasoval z 29 pokusů Washingtonu pouze z hole Nicklase Bäckströma ve 29. minutě. V závěru si Flyers ještě vynutili tlak, ale v poslední šanci kryl gólman Braden Holtby dorážku Jakuba Voráčka.

Výsledky NHL: První kolo play off

Východní konference - 6. zápasy:

Philadelphia - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 29. Bäckström. Střely na branku: 26:29. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Diváci: 19.925. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (Washington), 2. Neuvirth (Philadelphia), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 2:4.

NY Islanders - Florida 2:1 v druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Branky: 60. a 91. Tavares - 19. Huberdeau. Střely na branku: 51:42. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Taveres, 2. Greiss, 3. Leddy (všichni NY Islanders). Konečný stav série: 4:2.

Západní konference - 6. zápas:

Minnesota - Dallas 4:5 (0:3, 0:1, 4:1)

Branky: 44. a 49. Spurgeon, 45. Brodin, 56. Pominville - 6. Klingberg, 10. Spezza, 19. Sharp, 40. Jamie Benn, 51. Goligoski. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.310. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Spezza (Dallas), 3. Spurgeon (Minnesota). Konečný stav série: 2:4.