Neuvirth pomohl snížit stav série na 2:3. Asistoval Jágr a skóroval Židlický

7:30
NEW YORK - Zásluhou Michala Neuvirtha snížila Philadelphia ve Washingtonu stav série prvního kola play off NHL na 2:3. Český gólman kryl na ledě nejlepšího týmu základní části všech 44 střel, dovedl tým k výhře 2:0 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Florida podlehla New Yorku Islanders 1:2 v prodloužení a prohrává 2:3 na zápasy. U jediné branky domácích asistoval Jaromír Jágr, vítězný gól připravil Marek Židlický.

Ovečkin útočí na Neuvirtha. foto: AP

Neuvirth vystřídal v brankovišti Flyers chybujího Steva Masona za stavu 0:3 v sérii a tým, který ho draftoval, přivádí k šílenství. V obou zápasech inkasoval český gólman jen jeden gól ze 76 střel.

Naopak Philadelphii stačilo k úspěchu pouhých jedenáct pokusů. Skóre otevřel v polovině zápasu Ryan White a pojistku přidal v poslední minutě Chris Vandevelde.

Mrázek špatnou rozehrávkou poslal Tampu Bay do druhého kola play off

Židlický zasáhl poprvé do letošního play off a hned figuroval u rozhodujícího momentu. Český bek přihrál v přesilové hře Alanu Quinemu, který ranou z voleje ukončil v 96. minutě dramatický zápas.

Hosté vedli gólem Franse Nielsena z úvodu střetnutí až do začátku třetí třetiny, kdy po krásné kombinaci vyrovnával střelou do odkryté branky Alexandr Barkov. Ruský útočník mohl být hrdinou zápasu, ale v prodloužení neproměnil trestné střílení.

1. KOLO PLAY OFF NHL

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 5. zápasy:

Washington - Philadelphia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. White, 60. Vandevelde. Střely na branku: 44:11. Brankář NEUVIRTHodchytal za Philadelphii celé utkání a ze 44 střel neinkasoval.Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. NEUVIRTH (Philadelphia), 2. Ovečkin, 3. Alzner (oba Washington). Stav série: 3:2.

Florida - NY Islanders 1:2 ve druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 42. Barkov (JÁGR)- 14. Nielsen, 96. Quine (ŽIDLICKÝ).Střely na branku: 48:42. Diváci: 20 247. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (Islanders), 2. Luongo (Florida), 3. Quine (Islanders). Stav série: 2:3.

ZÁPADNÍ KONFERENCE - 5. zápasy:

Dallas - Minnesota 4:5 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky: 18. Oduya (FAKSA), 41. Jamie Benn, 49. Spezza, 49. Goligoski - 57. a 65. Koivu, 4. Granlund, 6. Schroeder, 42. Niederreiter. Střely na branku:41:24. Diváci: 18 889. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Granlund (Minnesota). Stav série: 3:2.

Los Angeles - San Jose 3:6 (0:2, 3:1, 0:3)
Branky: 28. Kopitar, 32. Carter, 37. Versteeg - 2. a 44. Donskoi, 12. Tierney, 25. Nieto, 53. Pavelski, 60. Karlsson. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18 543. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Burns (oba San Jose), 3. Lecavalier (San Jose). Konečný stav série: 1:4.