Neuvirth pomohl snížit stav série na 2:3. Asistoval Jágr a skóroval Židlický

7:30
NEW YORK - Zásluhou Michala Neuvirtha snížila Philadelphia ve Washingtonu stav série prvního kola play off NHL na 2:3. Český gólman kryl na ledě nejlepšího týmu základní části všech 44 střel, dovedl tým k výhře 2:0 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Florida podlehla New Yorku Islanders 1:2 v prodloužení a prohrává 2:3 na zápasy. U jediné branky domácích asistoval Jaromír Jágr, vítězný gól připravil Marek Židlický.

Ovečkin útočí na Neuvirtha. foto: AP

Neuvirth vystřídal v brankovišti Flyers chybujího Steva Masona za stavu 0:3 v sérii a tým, který ho draftoval, přivádí k šílenství. V obou zápasech inkasoval český gólman jen jeden gól ze 76 střel.

Naopak Philadelphii stačilo k úspěchu pouhých jedenáct pokusů. Skóre otevřel v polovině zápasu Ryan White a pojistku přidal v poslední minutě Chris Vandevelde.

Mrázek špatnou rozehrávkou poslal Tampu Bay do druhého kola play off

Židlický zasáhl poprvé do letošního play off a hned figuroval u rozhodujícího momentu. Český bek přihrál v přesilové hře Alanu Quinemu, který ranou z voleje ukončil v 96. minutě dramatický zápas.

Hosté vedli gólem Franse Nielsena z úvodu střetnutí až do začátku třetí třetiny, kdy po krásné kombinaci vyrovnával střelou do odkryté branky Alexandr Barkov. Ruský útočník mohl být hrdinou zápasu, ale v prodloužení neproměnil trestné střílení.

1. KOLO PLAY OFF NHL

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 5. zápasy:

Washington - Philadelphia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. White, 60. Vandevelde. Střely na branku: 44:11. Brankář NEUVIRTHodchytal za Philadelphii celé utkání a ze 44 střel neinkasoval.Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. NEUVIRTH (Philadelphia), 2. Ovečkin, 3. Alzner (oba Washington). Stav série: 3:2.

Florida - NY Islanders 1:2 ve druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 42. Barkov (JÁGR)- 14. Nielsen, 96. Quine (ŽIDLICKÝ).Střely na branku: 48:42. Diváci: 20 247. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (Islanders), 2. Luongo (Florida), 3. Quine (Islanders). Stav série: 2:3.

ZÁPADNÍ KONFERENCE - 5. zápasy:

Dallas - Minnesota 4:5 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky: 18. Oduya (FAKSA), 41. Jamie Benn, 49. Spezza, 49. Goligoski - 57. a 65. Koivu, 4. Granlund, 6. Schroeder, 42. Niederreiter. Střely na branku:41:24. Diváci: 18 889. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Granlund (Minnesota). Stav série: 3:2.

Los Angeles - San Jose 3:6 (0:2, 3:1, 0:3)
Branky: 28. Kopitar, 32. Carter, 37. Versteeg - 2. a 44. Donskoi, 12. Tierney, 25. Nieto, 53. Pavelski, 60. Karlsson. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18 543. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Burns (oba San Jose), 3. Lecavalier (San Jose). Konečný stav série: 1:4.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...