Neuvirth: Mrázek chytá fantasticky. Chci si s ním zachytat na Světovém poháru

12:30
PHILADELPHIA - Kvůli přestávce pro Utkání hvězd a zranění téměř tři týdny nechytal, v sobotu se však Michal Neuvirth vrátil do branky Philadelphie v solidní formě. „Cítil jsem se dobře,“ řekl iDNES.cz po porážce 1:2 v prodloužení s New Jersey.

Michal Neuvirth patří v současnosti k nejlepším gólmanům v NHL foto: ČTK/AP

Pavelec se vrátil po zranění vítězně. Čechům se střelecky dařilo

„Chvilku mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale pak jsem udělal pár zákroků a od druhé třetiny už jsem se cítil normálně. Dobře,“ popisoval český brankář, který se s úspěšností 93,2 procenta drží spolu s Petrem Mrázkem z Detroitu na čele statistik celé NHL.

V této sezoně jste už dvakrát léčil zranění. Bylo to hodně nepříjemné?
Potřeboval jsem to vyléčit, protože nějaký čas mě to bolelo. Teď se cítím stoprocentně, je to dobré.

O co šlo, asi neprozradíte...
Ne, to říct nemůžu.

Ve třetí třetině se Flyers tlačili dopředu a vy jste neměl moc zákroků. Byl jste hodně vychladlý?
Jo, ale trochu jsem to čekal před zápasem. Jersey takhle hraje, moc často nestřílí a snaží se počkat si na velké šance. Věděl jsem, že to tak bude.

NHL: Pittsburgh Penguins at Florida Panthers
Detroit Red Wings goalie Petr Mrazek (34), of the Czech Republic, looks back...

V prodloužení proti Devils jste pak předvedl parádní zákrok, který by se mohl dostat do sestřihu nejlepších akcí...
Jo, ale ten už si nikdo nebude pamatovat, protože jsme to nakonec prohráli. V té hře tři na tři už je to 50 na 50. My jsme se hlavně neměli vůbec dostat do situace, kdy jdeme do prodloužení. Štěstí se přiklonilo na stranu soupeře, musíme jít dál.

‚Dřevorubec‘ Gudas o bitce a knockoutování nováčka: ‚Už mi to chybělo!‘

Ztráta bodu je o to nepříjemnější, že honíte New Jersey v souboji o play-off, že ano?
Takových týmů je tam hodně, je to nabité. Jeden bod je málo, ale nedá se nic dělat. V neděli máme další zápas (v New Yorku proti Rangers) a ten musíme vyhrát.

Ve Philadelphii jste se usadil jako hodně kvalitní dvojka za Stevem Masonem. Jak zatím hodnotíte probíhající sezonu, v níž máte skoro nejlepší čísla z celé NHL?
Zatím to beru hodně pozitivně. Věděl jsem, do čeho jdu. Mohl jsem mít možná víc odchytaných zápasů, možná i míň. Já se na to dívám z toho hlediska, jak chytám já a jak se cítím v zápasech. A s tím jsem spokojený.

I když nechytáte tolik, cítíte, že tohle je zatím vaše nejlepší sezona?
Těžko říct, jestli nejlepší, ale zatím jsem spokojený s tím, jak probíhá. Jasně, že bych chtěl chytat víc, ale je to, jaké to je a musím podávat co nejlepší výkony v době, kdy jsem v brance.

Jágr má dvě asistence, jeho Florida ale podlehla 3:5 St. Louis

Začátkem března oznámí trenér Josef Jandač první část nominace na World Cup. Jak tenhle turnaj vnímáte?
Samozřejmě je to velká motivace. Moc bych si přál v tom týmu být. Uvidíme, jak se to poskládá.

V Detroitu se ohromně daří dalšímu mladému českému brankáři Petru Mrázkovi. Co tomu říkáte?
Sleduju ho, chytá fantasticky. Když jsme hráli u nich, tak jsme se pobavili. Je to super kluk a chytá dobře.

Neříkali jste si, jak je dobře, že v čele statistik NHL jsou dva Češi?
Já si myslím, že já ani Petr tohle nějak neřešíme. Jdeme zápas od zápasu a snažíme se hlavně vyhrávat.