Neuvirth byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Letci i tak prohráli

7:36
NEW YORK - Další skvělý výkon podal v NHL brankář Michal Neuvirth, ale porážce Philadelphie 1:3 v Dallasu nezabránil. Český gólman, který byl vyhlášen druhou hvězdou večera, pochytal 41 z 43 střel, třetí gól vstřelili domácí do prázdné branky při power play. Asistenci u jediného gólu Flyers si připsal Jakub Voráček.

Michal Neuvirth nezabránil prohře Philadelphie. foto: ČTK

Neuvirth odchytal druhý zápas ve dvou dnech. Ve čtvrtek se 35 zákroky zasloužil o výhru 4:2 v St. Louis, kterou Letci prodloužili vítěznou sérii na hřištích soupeřů na čtyři zápasy. A dlouho držel naděje na úspěch i v pátek na ledě favorizovaného Dallasu, nejlepšího týmu celé NHL.

Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu a do vedení se navzdory jasné střelecké převaze Stars (celkově 44:20) dostali hosté, když se v přesilové hře prosadil dělovkou od modré čáry Shayne Gostisbehere. Jenže Dallas ještě do přestávky skóre otočil.

Neuvirth poprvé kapituloval v 35. minutě, kdy si nahození Mattiase Janmarka před branku nešťastně srazil bruslí do vlastní sítě útočník Wayne Simmonds. „Soupeř měl spoustu střel a nakonec se k němu obrátilo štěstí,“ řekl Neuvirth.

Jágr dal 731. gól v NHL a vyrovnal v historické tabulce Dionnea

O tři a půl minuty později po závaru v brankovišti dotlačil puk za jeho záda Antoine Roussel. „Puk byl pode mnou. Před brankou musíme být důraznější,“ litoval český brankář.

Víc hokejisté Dallasu nepotřebovali, útok Philadelphie byl totiž ve třetí třetině bezzubý. Letci se vzmohli na pouhých pět střel, nevyvedla se jim ani přesilová hra sedm minut před koncem, během níž nevystřelili ani jednou. V poslední minutě pak zpečetil výhru domácích jubilejním dvacátým gólem v sezoně Jamie Benn a potvrdil pozici nejlepšího střelce ligy.

Počtvrté za sebou bodoval český útočník Andrej Nestrašil, který přihrál na čtvrtý gól Caroliny při výhře 5:1 na ledě Anaheimu. Nestrašil si tak vylepšil bilanci na dva góly a sedm asistencí, přičemž pět z nich zaznamenal v posledních čtyřech zápasech. Třetím hattrickem v kariéře se o triumf Hurricanes zasloužil Jeff Skinner.„Hráli jsme možná nejpovedenější zápas v sezoně, co se týká kontroly puku,“ prohlásil trenér vítězů Lindy Ruff. „V útočném pásmu jsme předvedli spoustu skvělých věcí. Pravdou ale je, že jsme proti sobě měli trošku unaveného soupeře, který o den dříve získal cenné vítězství,“ dodal.

Zapojil se i Jiří Tlustý

Tři góly dal v pátek také Lauri Korpikoski, další dva přidal jeho spoluhráč Taylor Hall a Edmonton díky tomu uspěl v přestřelce s New York Rangers v poměru 7:5. Oilers si tak připsali páté vítězství v řadě, přičemž všechny oslavili na domácím ledě.

V průběhu utkání vedli 3:1 a 5:3, hosté ale dvakrát dokázali dvoubrankové manko smazat. Naposledy v 59. minutě, kdy v přesilovce umocněné hrou bez brankáře vyrovnal na 5:5 Rick Nash. O 12 sekund později ale udeřil na druhé straně Hall, Korpikoski pak zkompletoval první hattrick v kariéře trefou do prázdné branky při power play.

Ve spanilé jízdě pokračuje Patrick Kane. Útočník Chicaga se jedním gólem podílel na výhře 2:0 nad Winnipegem a bodoval tak v 25. utkání v řadě. Stejnou sérii předvedl v sezoně 2010/11 Sidney Crosby. K absolutnímu rekordu NHL má Kane ale pořád ještě hodně daleko - Wayne Gretzky bodoval v sezoně 1983/84 v 51 zápasech za sebou.

Poprvé od 20. listopadu naskočil do sestavy New Jersey Jiří Tlustý, který bojoval se zraněním ramena. V utkání proti Detroitu se neprosadil, Devils ale ve třetí třetině smazali dvoubrankovou ztrátu a nakonec porazili Red Wings 3:2 v prodloužení