Neuvěřitelný obrat. Petrohrad na úvod prohrál 0:4, v odvetě však i v deseti zvítězil 8:1

21:45
PETROHRAD - Velký obrat předvedl Petrohrad, který jako teprve druhý tým v pohárové historii dokázal vymazat ztrátu 0:4 z úvodního zápasu venku. Poprvé se to povedlo v sezoně 2016/2017 v Lize mistrů Barceloně proti Paris St. Germain. Zenit porazil v odvetě 3. předkola Evropské ligy nad Dinamem Minsk 8:1 po prodloužení, hattrick zaznamenal Arťom Dzjuba a dva góly přidal Róbert Mak. Od 72. minuty přitom hrál Zenit jen v deseti hráčích.

Arťom Dzjuba přispěl k senzačnímu obratu hattrickem. foto: Reuters

Sigma zvládla to, co se Spartě nepodařilo. Postoupila do play off Evropské ligy

Senzační vyřazení musel strávit český obránce Adam Hloušek z týmu polského mistra Legie Varšava, který nestačil na Dudelange.

Lucemburský celek před týdnem úvodní zápas na soupeřově hřišti vyhrál 2:1 a dnes si remízou 2:2 vyrovnal nejlepší pohárové vystoupení v historii klubu. O postup do skupiny si totiž neúspěšně zahrál také v roce 2012.

Fotbalisté Olomouce si o místo v základní skupině Evropské ligy zahrají se Sevillou.

Španělský celek v odvetě na hřišti Žalgirisu Vilnius potvrdil roli favorita a vyhrál jednoznačně 5:0. Stejně jako v úvodním zápase, který skončil 1:0, udržel čisté konto český brankář Tomáš Vaclík.

Sevilla o vítězství rozhodla už v prvním poločase, který díky bleskovému úvodu vyhrála 3:0.

V šesté minutě otevřel skóre Nolito a vzápětí se prosadil Pablo Sarabia, který těsně před přestávkou přidal třetí zásah. V 80. minutě dal čtvrtou branku Guilherme Arana a tři minuty na to se podruhé prosadil Nolito.

Vítěz Evropské ligy z let 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 se v Olomouci představí 23. srpna, odveta je na programu 30. srpna.

Sevilla ve Vilniusu nastoupila v sestavě: Vaclík - Gómez, Carrico, Gnagnon - Vidal, Banega (55. Berrocal), Amadou, Escudero (46. Arana) - Sarabia (46. Muriel), Ben Yedder, Nolito.