Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Neúspěšná premiéra trenéra Jílka. Sparta po kolapsu v prvním poločase podlehla Slovácku

20:54aktualizováno  21:03
PRAHA - Fotbalisté Sparty vstoupili do nového ligového ročníku překvapivou domácí porážkou 0:2 se Slováckem a prožili nepovedenou soutěžní premiéru pod novým trenérem Václavem Jílkem. Hosté rozhodli o své historicky první výhře na Letné v nejvyšší soutěži už během úvodní půlhodiny. V 19. minutě je poslal do vedení Jan Kalabiška a ve 30. minutě přidal pojistku Vlastimil Daníček.

Zklamaný kapitán Sparty Libor Kozák foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Jílek nasadil do základní sestavy dvě letní posily Trávníka a Kozáka, který dokonce navlékl kapitánskou pásku. Právě reprezentační útočník měl v 18. minutě první velkou šanci, ale po centru zleva hlavou minul.

Vzápětí nečekaně udeřilo Slovácko. Kanga přišel ve středu pole o míč a hosté se rychle dostali do brejku. Dvořák přiťukl Kalabiškovi, který zasekávačkou poslal na zem skluzující Kayu a prostřelil Nitu.

V 25. minutě mohl vyrovnat Kozák, ale ani v druhé šanci netrefil branku. To hosté byli produktivnější. Navrátil obral na hranici faulu Sáčka, posunul na nabíhajícího Daníčka a ten s přehledem poslal balon nad Nitu. Kapitán Slovácka gólově oslavil pondělní 28. narozeniny

Jílek už v 36. minutě stáhl záložníka Karlssona a poslal na trávník druhého útočníka Tetteha. Sparta byla naprosto zaskočená a mohla inkasovat potřetí. Havlíkovu hlavičku vyškrábl domácí gólman a Navrátil vzápětí pálil těsně nad. Na druhé straně vyrazil Trmal Sáčkovu ránu.

Zklamaný kapitán Sparty Libor Kozák
Trenér Sparty Václav Jílek-

Po přestávce nahradil sparťanského obránce Zahustela Plavšič a v 63. minutě mohl snížit, kdyby jeho povedenou ránu nevytáhl na roh Trmal. Hostující gólman si pak poradil i s následnou Tettehovou hlavičkou.

Ghanský útočník o chvíli později táhl brejk dvou na jednoho, ale špatně přihrál a z šance nebylo nic. V 68. minutě pak Sáčkovu střelu zpoza vápna zastavila tyč.

Sparťané dohrávali v křeči a mohli inkasovat ještě potřetí, ale Sadílek v obrovské šanci mířil vedle. Letenští prohráli první zápas nové ligové sezony poprvé od roku 2010 a po závěrečném hvizdu se na ně snesl ohlušující pískot od nespokojených fanoušků.

Slovácko porazilo Spartu podruhé za sebou, v předchozím vzájemném souboji v minulé sezoně zvítězilo doma 2:1. Na Letné se ale z výhry v lize radovalo poprvé, z předchozích 17 utkání tam získalo jen bod.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...