Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Neumannová zakončila kariéru ´stříbrem´

13:02
FALUN - Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová skončila v posledním závodu své kariéry na druhém místě. V dnešním skiatlonu Světového poháru ve švédském Falunu podlehla česká závodnice v závěru jen Norce Marit Björgenové.

Kateřina Neumannová foto: ČTK

Neumannová se rozloučila ve velkém stylu. V prudkém stoupání v závěrečném okruhu nastoupila soupeřkám a iniciovala rozhodující únik závodu na 15 kilometrů. S českou olympijskou vítězkou a mistryní světa dokázaly udržet tempo pouze Björgenová a další norská běžkyně, teprve osmnáctiletá Therese Johaugová.

V posledních stovkách metrů zaútočila Björgenová a Neumannová jejímu dlouhému finiši nestačila. Vítězka Světového poháru z předchozích dvou let porazila českou hvězdu o tři sekundy a udržela díky tomu druhé místo v celkovém pořadí seriálu.

Neumannová se díky 48. umístění na stupních vítězů v kariéře posunula v konečném pořadí na třetí místo před Slovinku Petru Majdičovou. V letošním Světovém poháru stanula na medailových pozicích počtvrté. Poslední závod sezony se vydařil i Kamile Rajdlové, která byla dvanáctá se ztrátou 32 sekund na vítězku.

Až na 28. místě doběhla Finka Virpi Kuitunenová, která si už dříve s velkým předstihem zajistila Křišťálový glóbus. Neumannové se povedla i odplata Olze Zavjalovové za těsnou porážku ve skiatlonu na mistrovství světa v Sapporu, Ruska skončila sedmá.