Neumannová skončila v Tour de Ski pátá

16:18
VAL DI FIEMME - Heroický výkon předvedla v jednom z nejtěžších závodů posledních let česká běžkyně Kateřina Neumannová. Na desetikilometrové trati, kdy závodnice prakticky celou dobu stoupaly do kopce, předběhla tři závodnice a v celkovém hodnocení Tour de Ski skončila pátá.

Kateřina Neumannová - ilustrační foto. foto: MARTIN BUREAUAFP

Neumannová, která původně chtěla kvůli viróze z nově zavedeného seriálu odcestovat, dokonce bojovala ve čtyřčlenné skupině o druhé místo. Po vyčerpávajícím běhu ji však nezbyly síly na závěrečný finiš a zůstala ve skupince poslední.

Mezi muži byl nejlepší Angerer
Německý běžec na lyžích Tobias Angerer vyhrál premiérový ročník seriálu Tour de Ski. Do cíle dnešního závěrečného závodu na 11 kilometrů volnou technikou dorazil s náskokem 46,3
sekundy před druhým Alexandrem Legkovem z Ruska, třetí příčku v konečném účtování obsadil Nor Simen Östensen. Nejlepší český reprezentant Jiří Magál skončil třináctý.

Angerer jako lídr šestidílného seriálu vyrazil na trať s patnáctivteřinovým náskokem před Östensenem. Ten ho záhy dojel a několik kilometrů jeli společně, ale v náročném stoupání po sjezdovce německý lyžař norského soupeře utrhl a v sólovém úniku si dojel pro vítězství. Získal tak 400 bodů do celkového hodnocení Světového poháru a prémii 112.500 švýcarských franků (bezmála dva miliony korun).

Až na druhou příčku se nečekaně prosadil Legkov, který vyjížděl jako desátý o dvě minuty a třináct sekund později než Angerer. V samém závěru vystupňoval tempo a nakonec s výjimkou německého lyžaře porazil všechny soupeře.