16. února 2007 8:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Neumannová dojela zlatá na volné desítce

• 2Diskuse

Čchang-čchun Kateřina Neumannová v Číně vyhrála závod Světového poháru na deset kilometrů volnou technikou. O více než minutu porazila Francouzku Karine Philippotovou a dosáhla druhého vítězství v sezoně. Třetí skončila Světlana Malachovová z Kazachstánu.

Závod v Číně vynechala řada favoritek včetně vedoucí ženy Světového poháru Virpi Kuitunenové z Finska. Většina předních běžkyň zvolila před světovým šampionátem v Japonsku jiný program, takže z elitní desítky průběžného pořadí vedle Neumannové startovala jen Němka Evi Sachenbacherová-Stehleová.

Česká olympijská vítězka absence konkurentek využila k vítězství. Ve své oblíbené disciplíně, kterou vyhrála už v listopadu ve švédském Gälliväre, vládla od prvního mezičasu. Po necelých sedmi kilometrech už měla bezmála minutový náskok před Philippotovou a nakonec ji deklasovala o minutu a osm a půl sekundy.

Neumannová získala za vítězství sto bodů, ale zůstává na třetím místě průběžného pořadí Světového poháru. Na druhou Marit Björgenovou z Norska ztrácí 54 bodů.

Výsledky - ženy (10 km volně):
1. Neumannová (ČR) 25:21,2, 2. Philippotová (Fr.) -1:08,5, 3. Malachovová (Kaz.) -1:30,4, 4. Liou Jüan-jüan (Čína) -1:35,5, 5. Sidková (Rus.) -1:41,3, 6. Böhlerová (Něm.) -1:42,9, 7. Jacká (Kaz.) -1:44,2, 8. Sachenbacherová-Stehleová -1:47,5, 9. Zellerová (obě Něm.) -1:48,9, 10.