Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Carolina podlehla New Jersey. Nepomohl ani Nestrašilův gól

7:29
NEW YORK - Hokejový útočník Andrej Nestrašil vstřelil v nedělním utkání NHL jediný gól Caroliny, která podlehla doma New Jersey 1:4, a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Hlavní postavou duelu se stal autor hattricku Mike Cammalleri. Přihrávkou podpořil Dmitrij Jaškin jednoznačnou výhru St. Louis 5:1 nad Coloradem.

Andrej Nestrašil v dresu Caroliny. foto: ČTK/AP

Nestrašil skóroval v soutěži po téměř devíti měsících. Český útočník zaznamenel v minulé sezoně velký vzestup, jeho jméno se skloňovalo i v souvislosti se Světovým pohárem. Ale v kariéře ho přibrzdila zlomenina dvou obratlů, kterou utrpěl koncem února po pádu na mantinel.

Na začátku nové sezony zůstal Nestrašil několikrát mezi náhradníky, ale v duelu s New Jersey nastoupil ve druhé formaci a s osmi pokusy byl nejpilnějším střelcem v zápase. Odchovanec pražské Slavie vykřesal v 54. minutě Carolině naději na bodový zisk, když u levé tyčky pohotově doklepl za stavu 0:3 nepřesnou střelu Noaha Hanifina, která se k němu odrazila od zadního mantinelu.

Jaškin stál u zrodu prvního gólu zápasu. Český útočník se probil podél pravého mantinelu do přečíslení dva na jednoho a po jeho přihrávce otevřel skóre už ve druhé minutě Robby Fabbri. St. Louis přidalo vzápětí i druhou branku v zápase a odpor soupeře definitivně zlomilo v rozmezí 35. až 40. minuty, kdy zvýšilo z 2:1 na konečných 5:1.

Výsledky NHL

Detroit - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Branky: 9. Abdelkader - 17. Pitlick, 40. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 23:28. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Pitlick (oba Edmonton), 3. Helm (Detroit).

St. Louis - Colorado 5:1 (2:0, 3:1, 0:0) Branky: 2. Fabbri (Jaškin), 4. Lehterä, 35. Schwartz, 38. Upshall, 40. Perron - 27. Duchene. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.220. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Fabbri, 3. Shattenkirk (všichni St. Louis).

Carolina - New Jersey 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) Branky: 54. Nestrašil - 25., 28. a 49. Cammalleri, 60. Greene. Střely na branku: 34:21. Diváci: 8.650. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. Kinkaid (oba New Jersey), 3. Nestrašil (Carolina).

NY Rangers - Winnipeg Jets 5:2 (1:1, 4:1, 0:0) Branky: 3. Hayes, 31. Zuccarello, 34. Miller, 37. Fast, 38. Buchnevich - 11. Laine, 33. Scheifele. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Pirri, 3. Miller (všichni NY Rangers).

Chicago - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 -1:0) Branky: 31. P. Kane, 44. Toews, 45. Anisimov, 65. Hossa - 29. a 59. Smith, 16. Seguin. Střely na branku: 33:35. Diváci: 21.901. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Toews (Chicago), 3. Smith (Dallas).

Anaheim - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Branky: 24. a 54. Kesler, 3. Stoner, 28. Cogliano - 17. Chiasson. Střely na branku: 21:26. Diváci: 16.218. Hvězdy zápasu: 1. Stoner, 2. Kesler, 3. Bernier (všichni Anaheim).