20. listopadu 2007 9:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nesmíme spadnout do průměru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
David Rozehnal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rozehnal | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Po letním přestupu do Newcastlu se z něho stal nepostradatelný střední obránce české reprezentace. V zápase proti Slovensku odehrál David Rozehnal (27) svůj čtyřicátý zápas v národním týmu a patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

LN Jak jste s odstupem času vyhodnotili zápas se Slovenskem?
Zatím se to oficiálně nehodnotilo, ale určitě se k tomu vrátíme. Zvládli jsme to vítězně a oslavili jsme postup před domácím publikem. Věřím, že fanoušci byli rádi.

Mluvil trenér už o sestavě proti Kypru?
Zatím ne, na to je ještě čas. Myslím, že vyzkouší nějaké nové varianty. Hrajeme stále o první místo, ale postup už je v kapse, takže změny určitě přijdou. Máme spoustu zraněných hráčů základní sestavy, ale i ostatní předvádějí dobré výkony. Třeba Marek Matějovský či Zdeněk Pospěch, a jsou tu pak další. Čekají na svou šanci a umí ji využít.

Mohl byste při absenci Tomáše Rosického navléci kapitánskou pásku?
Bylo by to pro mne samozřejmě velké vyznamenání, ale nepřemýšlím o tom. Je tady spousta dalších zkušených a starších hráčů jako Honza Koller, Tomáš Galásek nebo Jarda Blažek, kteří se té role mohou ujmout.

Kypr už o nic nehraje, ale vy stále bojujete o první místo. Co lze od zápasu očekávat?
Chceme aby to byl hlavně dobrý fotbal, při kterém nezklameme sebe, trenéra ani fanoušky. Bude důležité, abychom v tom zápase pokračovali v dobrých výkonech. V posledním zápase roku rozhodně nesmíme prohrát a propadnout se zpátky do průměru.

Může být pro vás výhodou, že Kypr o víkendu prohrál s Německem?
Oni u nás nehráli špatný fotbal, takže je nemůžeme podcenit. Patří mezi papírově slabší mužstva, která šla v posledních letech hodně nahoru. Už to není ten Kypr, co nás nechá vyhrát 6:0. Možná to bude znít špatně, ale mně bude stačit výhra 1:0 a dobře odvedený výkon.

Věříte, že vám pomůže teplé středomořské podnebí?
To určitě pomůže všem, jak po psychické, tak fyzické stránce.

Který zápas byl podle vás klíčový v celé kvalifikaci?
Důležitý byl zápas s Kyprem poté, co jsme prohráli s Německem. Byli jsme pod velkým tlakem, ale po vítězství proti Kypru šly výkony nahoru. Tým zůstal silný na hřišti i v kabině a dva zápasy před koncem kvalifikace jsme postoupili na EURO. To se nepodařilo daleko větším týmům.

Najdete na Lidovky.cz