9. května 2007 8:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nesmíme je nechat kombinovat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 16Diskuse
Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik | foto: Michal Doležal, ČTK

MOSKVA Stojí před složitým rébusem. Spolu se svými asistenty musí reprezentační trenér Alois Hadamczik vymyslet, jak vyzrát ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa v Moskvě na rychlé a šikovné ruské bohatýry.

Poslední zápas Rusů ve skupině proti Švédsku jste sledoval přímo na tribuně. Co jste si tak pro sebe říkal...?

 Že Rusové rozhodli po krásné kombinaci a parádním Malkinově gólu. Zápas nám ukázal vekou ofenzivní sílu Ruska. Jestli to je Malkin, Kovalčuk, všechno jsou to světoví hráči. Do toho přijde Ovečkin...

Našel jste ve hře domácího výběru nějakou slabinu?

 Každý tým má přednosti a slabiny. Musíme nějakou najít a také musíme najít systém hry, jaký budeme hrát.

Útočník Marek tvrdil, že cesta k vítězství by mohla vést přes ruského brankáře. Souhlasíte s ním?

 To je dobře, že to ví. Tak ať dá Rusům dva góly.

Domácí výběr má hvězdy typu Ovečkina, ale tomu se zatím na šampionátu moc nedaří. Nejvíc řádí kazaňská trojka Morozov, Zaripov, Zinovjev. Na koho si tedy budete dávat větší pozor?

 Pokud budeme zarputilí, nikomu nic nedarujeme a budeme budovat svůj výkon, tak se nenecháme zastrašit jmény. Nemůžeme s nimi hrát otevřený hokej a lítat dopředu a dozadu. Musíme odpovědně bránit a vědět, kdy v pravý čas vyrazit nekompromisně dopředu s cílem dát gól a porazit je.

Rusové si hodně věří, navíc chtějí odčinit loňské selhání, za které prý mohl kouč Krikunov. Nyní mají ale na lavičce progresivního Bykova...

 Musíme je dostat z tempa a musíme je dotlačit do individuálních akcí, kdy si každý z nich vezme puk, a dokud ho někam nezaveze, tak není spokojený. Hlavně je nesmíme pustit do kombinace. Pokud se nám to povede, máme možnost uspět.

Nemáte strach, že sudí podlehnou bouřlivé atmosféře?

 Kdybychom měli dopředu podléhat těmto faktorům, je to špatné...

  • 16Diskuse


Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky


Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz