Neskutečné. Sparta vedla v Liberci 7:3, přesto prohrála 7:8 v prodloužení

Libor Hudáček se snaží překonat brankáře Sparty Matěje Machovského. foto: ČTK

LIBEREC/PRAHA - Hokejisté Sparty ještě ve 37. minutě vedli v Liberci v rámci 2. kola Tipsport ligy 7:3, přesto nakonec i kvůli hattricku Michala Birnera prohrála 7:8 v prodloužení. Sparta tak na úvod extraligy zažila i podruhé podobnou přestřelku - ve čtvrtek zvítězila doma nad Plzní 7:6 v prodloužení.
  18:50aktualizováno  21:06

Hokejisté Komety Brno porazili Třinec 2:1 po samostatných nájezdech a získali první body v nové sezoně. Duel posledních dvou mistrů rozhodl Jakub Orsava.

V základní hrací době stříleli góly pouze obránci, Brno šlo do vedení v první třetině po trefě Jana Štencela, za hosty vyrovnal v polovině zápasu Tomáš Kundrátek.

Hokejisté Karlových Varů vyhráli na ledě Pardubic 5:2 a s šesti body jsou tak v čele soutěže.

Dynamo naopak na první bodový zisk čeká a je v tabulce předposlední. O osudu utkání rozhodla už první třetina, kterou Energie vyhrála 4:1. K vítězství hostům pomohly i tři využité přesilové hry.

Libor Hudáček se snaží překonat brankáře Sparty Matěje Machovského.
Radost hokejistů Sparty

Hokejisté Kladna prohráli s Hradcem Králové 2:5. Nováček mezi elitou, v jehož sestavě opět chyběl zraněný majitel klubu Jaromír Jágr, tak i po domácí premiéře v sezoně dál čeká na bodový zisk.

Hosté, kteří při prvním startu podlehli v sobotu doma Liberci vysoko 3:6, rozhodli o osudu zápasu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili na ledě Olomouce 2:1 v prodloužení. Středočeši od první třetiny vedli díky gólu Pavla Kousala, před polovinou třetího dějství vyrovnal Zbyněk Irgl.

V čase 62:49 pak rozhodl o druhé výhře Středočechů v nové sezoně v oslabení útočník Lukáš Žejdl.

Hokejisté Plzně porazili Litvínov 2:0 a připsali si první výhru v novém ročníku. Výraznou střeleckou převahu Indiáni vyjádřili pouze dvěma góly, když skórovali hráči elitního útoku Tomáš Mertl a Milan Gulaš.

Severočeši směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli, Dominiku Frodlovi stačilo k čistému kontu jen devět zákroků.

Před utkáním se domácí klub rozloučil s Ondřejem Kratěnou, který letos ukončil úspěšnou kariéru.

Hokejisté Zlína prohráli s Vítkovicemi 2:3 a čekají na první bodový zisk v sezoně. Zápas rozhodl gól útočníka Šimona Stránského v 59. minutě, na který již domácí nedokázali odpovědět.

Výsledky 2. kola extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 8:7 v prodl. (2:6, 2:1, 3:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Filippi (Marosz), 11. Filippi (Šmíd), 34. Lenc (Marosz), 37. Šír (Kolmann, P. Jelínek), 42. Bulíř (Birner, Šmíd), 45. Birner, 53. Birner (Bulíř), 64. Birner (L. Hudáček) - 2. A. Kudrna (T. Pavelka, Ďaloga), 4. Košťálek, 4. Forman (Pech, A. Kudrna), 7. Řepík (V. Růžička, Košťálek), 12. Ďaloga (V. Růžička, T. Pavelka), 20. Říčka (Pech), 36. A. Kudrna (Pech, Forman). Rozhodčí: Pešina, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6, navíc Graborenko (Liberec) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7092.
Liberec: Peters (4. Schwarz) - Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Šír.
Sparta: Machovský (45. J. Sedláček) - Polášek, Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga - Dvořáček, Smejkal, Dočekal - Forman, Pech, A. Kudrna - Říčka, Sukeľ, K. Klíma - Řepík, V. Růžička, Rousek.

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
31. O’Donnell (Réway, Valský), 43. Lakos (J. Strnad) - 3. Jergl (Smoleňák, Červený), 4. Cingel (R. Pavlík), 19. Nedomlel (Smoleňák, Cibulskis), 37. Paulovič (Rosandič), 38. Cibulskis (Rákos). Rozhodčí: Lacina, Horák - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 4007.
Kladno: Cikánek (38. Brízgala) - Lakos, Austin, Nash, Kehar, Smetana, Barinka - Valský, Réway, Stach - Melka, Zikmund, O’Donnell - Redlich, Machač, J. Strnad - Š. Bláha, T. Kaut, Hajný - od 41. navíc Š. Jelínek.
Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Samuelsson, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Gaspar - Smoleňák, Rákos, Perret - Jergl, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Červený - Chalupa, R. Pilař, Miškář.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávka:
17. Štencel, rozhodující nájezd Orsava - 33. Kundrátek (M. Stránský). Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 7306.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Horký, Plekanec, J. Hruška - Kucsera, Lev, Orsava - Jenyš, Kusko, Plášek.
Třinec: Bartošák - Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Haman, Gernát - M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
20. Mertl (V. Němec, Gulaš), 57. Gulaš (Pour). Rozhodčí: Pražák, Veselý - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. Diváci: 5736.
Plzeň: Frodl - Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík - Gulaš, Mertl, Pour - Indrák, Přikryl, Rob - Kantner, R. Vlach, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka.
Litvínov: Janus - Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Trončinský - Jurčík, Helt, Trávníček - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Jarůšek, Myšák, Kašpar - Gerhát, J. Mikúš, M. Hanzl.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
49. Irgl (Ostřížek, Škůrek) - 7. P. Kousal (Flynn), 63. Žejdl (Pláněk). Rozhodčí: Šír, Micka - Pešek, Malý. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4123.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Irgl, J. Knotek, Ostřížek - Klimek, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Handl, V. Tomeček.
Mladá Boleslav: Krošelj - Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka - Vondrka, Žejdl, Pabiška - Klepiš, Zbořil, Skalický - J. Stránský, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
19. R. Kousal (D. Kindl, J. Kolář), 55. Piché (Tybor, R. Kousal) - 5. Flek (Plutnar, T. Rachůnek), 14. O. Beránek (Graňák, T. Mikúš), 15. Gríger (Šenkeřík), 19. Stříteský (Raška, T. Mikúš), 38. Skuhravý (Flek, Stříteský). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. Diváci: 7347.
Pardubice: Kacetl (15. - 20. Vlk) - Piché, Eklund, Holland, J. Kolář, J. Zdráhal, Mikuš - Tybor, R. Kousal, D. Kindl - Hovorka, Mandát, Harju - M. Látal, Poulíček, Machala - Rouha, Pochobradský, Rolinek.
Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Hlava - Vondráček, Skuhravý, Koblasa.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
39. Honejsek (Buchta, Okál), 43. Žižka (P. Sedláček, Köhler) - 24. Černý (Lakatoš), 32. E. Němec (Dej, Šidlík), 59. Š. Stránský. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:7. Bez využití. Diváci: 4449.
Zlín: Kašík - Nosek, Žižka, Gazda, Freibergs, Buchta, Řezníček, Ferenc - Okál, Palmberg, Honejsek - Šlahař, Herman, Kubiš - Szturc, P. Sedláček, Köhler - Ondráček, Popelka, Fryšara.
Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Černý - Lakatoš, Š. Stránský, Bukarts - Schleiss, Vopelka, Kurovský - Mallet, E. Němec, Dej - Guman, Werbik, Baláž.