Neprobudil je ani vyhazov trenéra, ani proslov. Plzeň prohrála i pod Martinem Strakou

19:30aktualizováno  21:00
OSTRAVA/PRAHA - Hokejisté Plzně stále tápou. Neprobudila je ani výměna trenéra, když na místo odvolaného Michala Straky nastoupil jeho mladší bratr a zároveň majitel klubu Martin. V dohrávce 9. kola Tipsport extraligy prohráli ve Vítkovicích 1:4 a už devět zápasů čekají na tříbodový zisk.

Pod novým trenérským duem Martin Straka (vlevo), Tomáš Vlasák Plzeň napoprvé neuspěla. foto: ČTK

Brácha ‚vyhodil‘ bráchu. Je to těžké, ale Martin rozhodl správně, řekl Michal Straka

Gólem a přihrávkou se v domácími dresu zviditelnili Yan Stastny s Rostislavem Oleszem a oba se přičinili o to, že Vítkovice proti Plzni zabodovaly po čtyřech porážkách v řadě.

Hostující nový trenérský čtyřlístek v čele s majitelem a generálním manažerem Martinem Strakou a sportovním manažerem Tomášem Vlasákem rozházel všechny útoky i obranné dvojice, do sestavy vůbec nenominoval útočníky Yellow Horna a Koreise, ale valný efekt na hru to nemělo.

„Je to zmar, je to chaos. Možná tam je trošku snaha, ale hokejově tam není vůbec nic. Blahopřeji soupeři k výhře. Byl jasně lepší. My musíme začít úplně od začátku, od bruslení, od vyhrávání osobních soubojů. Není víc co říct,“ uvedl Strakův asistent Čihák.

Utkání skupiny J hokejové Ligy mistrů HC Plzeň - HK Nitra 3. září v Plzni....

Bylo vidět, že na sebe narazily dva týmy, které nejsou v pohodě. Západočeši předvedli zoufale málo, jenže střelecký zmar Vítkovic pokračoval i dnes, a proto Plzeň mohla živit šance na bodový zisk.

Vítkovice na první gól vyplýtvaly čtyři čisté příležitosti. Vychýlenou mušku měli Tomi, Stastny a dvakrát i Szturc, až se v 17. minutě při hře pět na čtyři z úhlu po ledě trefil Stastny.

Výsledky:

Dohrávka 9. kola:

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Y. Stastny (D. Květoň), 21. Olesz (Szturc), 27. Tomi (Y. Stastny, Urbanec), 42. Urbanec (Sedlák, Olesz) - 18. Kracík (Lev, Kodýtek).

Dohrávka 12. kola:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
15. Kumstát (Pech), 32. Pech (Barinka), 46. Uher (Kudrna) - 20. Mullane (T. Rachůnek).

Předehrávka 32. kola:

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
36. Jurčík, 58. T. Pavelka (Sörvik), 61. Lukeš (V. Hübl) - 13. Bednář (Dietz, Köhler), 32. Dietz (Jarůšek, Newton).

Skóre ale vydrželo jen 100 sekund. Plzeň Bartošáka v první části ohrožovala sporadicky, přesto v 18. minutě po závaru v brankovišti dorazil puk za rozhozeného brankáře Kracík.

Domácí ale chabé sebevědomí soupeře vrátili na nulu hned v úvodu druhé části. Olesz ujel po 50 sekundách v přečíslení se Szturcem a místo nahrávky zvolil přesnou ránu zápěstím pod Hylákovu vyrážečku.

A když ve 26. minutě Tomi pohotovým bekhendovým zakončením po ledě zaskočil Hyláka potřetí, bylo hotovo. Trápící se Plzeň neměla čím soupeře zneklidnit, tím spíše když se ještě nechala vylučovat.

Domácím navíc nabídla na startu třetí části dlouhou přesilovku pět na tři, kterou příklepem od modré čáry zužitkoval Urbanec.

Vítkovice po dlouhé době mohly dohrávat zápas v poklidu. V závěru převyšovaly hosty po všech stránkách, ale další možnosti jim pochytal Hylák.

Litvínov vyhrál posedmé v řadě

Hokejisté Litvínova zdolali v předehrávce 32. kola Hradec Králové 3:2 v prodloužení, přestože prohrávali už 0:2. V čase 60:23 dovršil obrat František Lukeš.

Třetí Verva si tak připsala už sedmou výhru za sebou. Mountfield přes porážku posedmé v řadě bodoval.

Sparta se posunula na čtvrté místo

Hokejisté Sparty porazili v dohrávaném utkání 12. kola Karlovy Vary 3:1. V tabulce díky tomu poskočili na čtvrtou příčku, Západočeši zůstali poslední. Vítězný gól dal útočník Lukáš Pech ve druhé třetině.

V brankovišti domácích dostala přednost týmová dvojka Novotný. Výrazněji zaměstnanějším z obou mužů v masce byl však hostující Závorka.