Nepovedený zápas: Jágr nepředčil Rolinka a Omsk prohrál 2:4

16:07aktualizováno  16:21
PRAHA/OMSK - Suverenita ze základní části se ne a ne vrátit na hokejky Avangardu Omsk. Suverén základní části KHL se protrápil osmifinálovou sérií s Nižněkamskem a ani do čtvrtfinále proti Metallurgu Magnitogorsk nevstoupili Jágr a spol. příliš šťastně. Unaveně působící sibiřský soubor prohrál na svém ledě 2:4. Druhý duel je na programu v pátek, opět na Omsk Aréně. Hattrickem se blýsknul hostující Denis Platonov.

Zatímco obhájce titulu v české extralize Pardubice, i vítěz základní části v letošní sezoně Třinec, proplouvají play off zatím suverénně, vládci dlouhodobé soutěže v ruské KHL se zatím trápí. Avangard Omsk postoupil až za minutu dvanáct před Nižněkamsk do čtvrtfinále (4:3 na zápasy, přestože v sérii třikrát prohrával) a ani v něm jej nečeká lehká práce.

Hokejisté Metallurgu Magnitogorsk v čele s Tomášem Rolinkem rozhodně nehodlají dát svou kůži jen tak zadarmo. To ostatně svěřenci kouče Summanena poznali hned v prvním zápase série. "Konečně si zahrejeme hokej, Magnitogorsk hraje ofenzivněji," těšili se hráči Omsku na sérii. Měli pravdu, oproti duelům s Nižněkamskem se hrálo ve větším tempu - nahoru, dolů.

Jaromír Jágr v souboji u mantinelu.

Jenže to se týkalo především hostů, Jágr a spol. jako kdyby měli stále zařazenou rychlost z předchozí série. Ve 4. minutě se sice po krásné akci ještě hezčím zakončením blýsknul Kurjanov, hosté ale rychle našli odpověď. V rozmezí 30 vteřin na přelomu 11. a 12. minuty se trefili Platonov a Kvaša.

OMSK 2-4 MAGNITOGORSK (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 4. Kaljužnij, 34. Kuljaš - 11., 30. a 60. Platonov, 12. Kvaša. Čeští hráči - domácí Jágr, Červenka, Vampola, Škoula, hostující Rolinek nebodovali.

V polovině duelu to bylo už o dva góly. Nahozený kotouč se od zadního mantinelu a dvou hráčů v osobním souboji odrazil ke druhé tyčce, než u které "hlídkoval" Rämö, a Platonov druhým gólem v zápase poslal hosty do vedení 3:1. Kuljaš sice rychle snížil, na více ale už domácí neměli.

V poslední třetině sice svého soka především v přesilovkách pořádně zmáčkli, překonat gólmana Gelašviliho se Jágrovi ani jeho spoluhráčům nepovedlo. V posledních vteřinách naopak pojistil třetím gólem v zápase při power play Omsku vítězství hostí Platonov. Neporazitelný soubor ze závěru základní části ligy tak má den na dobytí baterek. V pátek se totiž hraje druhý zápas série...