Nepovedená příprava na světový šampionát. Dvacítka dostala od Kanady devět gólů

9:56
London (Kanada) - První přípravný duel těsně před světovým šampionátem v Buffalu skončil pro české hokejisty do 20 let debaklem. V kanadském Londonu podlehli svěřenci trenéra Pešána favorizovanému domácímu výběru drtivě 0:9.

Příprava na MS do 20 let Kanada vs. ČR: Maxime Comtois (14) slaví s Calem Footem gól v síti Jakuba Škarka. foto: ČTK/AP

Po dvou třetinách prohrávali čeští mladíci 0:4, závěrečné dějství se jim ale vůbec nepovedlo, když inkasovali hned pětkrát. Nepřekonatelnou překážkou byl kanadský brankář Carter Hart, který zlikvidoval všech osmnáct střeleckých pokusů.

Jakub Škarek v české brance čelil 32 střelám, devět z nich prošlo za jeho záda. Po posledním inkasovaném gólů ho nahradil Josef Kořenář, který v posledních pěti minutách neinkasoval. A to především díky tomu, že Kanaďané zvolnili a nevyslali na českou branku už žádnou střelu.

Kanada - Česko 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

(přípravný zápas hokejistů do 20 let v Londonu)

Branky: 49. a 50. Raddysh, 11. Comtois, 17. Thomas, 26. Bean, 38. Katchouk, 51. Gadjovich, 54. Batherson, 55. Foote.

V dresu s javorovým listem se blýskl Taylor Raddysh, který si přidal dva góly a stejný počet přihrávek.

Trenér Filip Pešán šetřil několik klíčových hráčů v čele s útočníky Martinem Nečasem a Filipem Chytilem. Do hry se nezapojili ani Filip Zadina, Libor Hájek nebo Jakub Galvas, kteří by měli mít nominaci jistou. V českém kádru zatím figuruje 28 hráčů, k jeho zúžení by mělo dojít v sobotu po generálce s Finskem.

Český tým čeká ještě jeden přípravný duel, v noci z pátku na sobotu SEČ se v Niagara Falls utkají s Finskem. Do světového šampionátu vstoupí 26. prosince duelem s Ruskem. Postupně ve skupině narazí ještě na Švédsko, Bělorusko a Švýcarsko.