Neporazitelná Barcelona. Messi a spol. remizovali v derby a mají rekord ligy

18:50
Barcelona - Fotbalisté Barcelony remizovali v derby španělské ligy na hřišti Espaňolu 1:1 a ani ve 22. kole nenašli přemožitele, čímž překonali klubový rekord z ročníku 2009/10. Celkem drží katalánský velkoklub ligovou sérii bez porážky už od 8. dubna. V čele tabulky má devítibodový náskok před Atléticem Madrid, které porazilo 1:0 třetí Valencii zásluhou povedené trefy Ángela Correy a udrželo domácí neporazitelnost.

Lionel Messi, lídr Barcelony. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Getafe - Leganés 0:0, Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:1 (66. Moreno - 82. Piqué), Girona - Bilbao 2:0 (7. z pen. a 65. Stuani), Atlético Madrid - Valencie 1:0 (59. Correa).

Trenér Barcelony Ernesto Valverde se rozhodl šetřit některé opory, na lavičce tak zůstali argentinský kanonýr Lionel Messi nebo bek Jordi Alba. Bez nich se ale hostům nedařilo vytvořit si množství výraznějších šancí.

Blízko brance byl pouze Coutinho, který trefil břevno. Už 23 střel Barcelony v této sezoně skončilo na brankové konstrukci, což se nestalo žádnému jinému týmu pěti elitních evropských lig. Na druhé straně se hned po přestávce radovali hráči Espaňolu, přihrávající Baptistao však předtím byl s míčem v zámezí a gól nebyl uznán.

V 66. minutě už se ale domácí dočkali. Po pravé straně s míčem přeběhl García a předložil jej do vápna Morenovi, který hlavou překonal Ter Stegena. Chvíli předtím Valverde poslal na hřiště Messiho a znovu se ukázalo, jak je pro tým důležitý. Argentinec v 82. minutě z přímého kopu našel Piquého, jenž také hlavou vyrovnal.

Atlético mělo od začátku proti Valencii více ze hry. Zejména v 36. minutě podržel hosty gólman Neto, který se vytáhl proti Giménezově hlavičce. Domácímu trenérovi Diegovi Simeonemu ale přidělala vrásky zranění, kvůli kterým musel postupně ze hřiště stáhnout oba stopery Saviče i Godína.

Přesto to byl madridský celek, který se v 59. minutě dostal do vedení po Correově střele zpoza vápna. Valencie zareagovat nedokázala a prohrála potřetí po sobě. Proti Atléticu, na které ztrácí devět bodů, neskórovala už 422 minut.