Neporažený AS Řím na pátý pokus v lize vyhrál, zdolal Fiorentinu

15:18aktualizováno  17:27
ŘÍM - Fotbalisté AS Řím zdolali v 15. kole italské ligy na domácím hřišti Fiorentinu 2:1 a zůstali jediným neporaženým týmem ročníku. Klub z hlavního města se dočkal výhry po sérii čtyř remíz a na vedoucí Juventus dál ztrácí tři body.

Fotbalista AS Řím Mattia Destro foto: Reuters

Italská fotbalová liga - 15. kolo

AS Řím - Fiorentina 2:1 (7. Maicon, 67. Destro - 29. Vargas)

Cagliari - FC Janov 2:1 (76. a 90.+2 Sau - 16. Gilardino)

FC Turín - Lazio Řím 1:0 (19. Glik)

Hellas Verona - Bergamo 2:1 (82. Gómez, 87. Jorginho z pen. - 42. Denis)

Sampdoria Janov - Catania 2:0 (54. Eder, 77. Gabbiadini)

Sassuolo - Chievo 0:1 (55. Théréau)

Na soupisce domácího celku se po více než měsíci a půl objevil kapitán Francesco Totti, který doléčil zraněný stehenní sval. Z lavičky náhradníků však do utkání nezasáhl. Skóre otevřel v sedmé minutě doklepnutím míče z malého vápna Brazilec Maicon. Dvaatřicetiletý obránce se trefil poprvé od letního příchodu z Manchesteru City. Hosté ale po půlhodině hry dokázali vyrovnat zásluhou voleje Juana Vargase.

O třech bodech pro AS Řím rozhodl v 67. minutě střídající Mattia Destro. Dvaadvacetiletý útočník, který přišel do týmu v červenci z FC Janov, oslavil brankou svůj první start v dresu Římanů. Desátou porážku v řadě utrpěli fotbalisté Catanie s Jaroslavem Plašilem v základní sestavě, když podlehli v Janově Sampdorii 0:2. Domácí mužstvo nasměroval k výhře po změně stran pátou trefou v ročníku nejlepší klubový střelec Éder, konečnou podobu výsledku dal v 77. minutě Manolo Gabbiadini. Catania zůstává s devíti body poslední, Sampdoria se po výhře posunula na 16. příčku.