Německo - Česko 3:0. Češi propadli ve všem. Od většího přídělu je zachránil Vaclík

19:45aktualizováno  22:40
Hamburk - Čeští fotbalisté prohráli v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018 s Německem 0:3. Němci byli po celý zápas lepším týmem, už ve 13. minutě se ujali vedení zásluhou Thomase Müllera, po pauze zvýšil Tony Kroos a po hodině hry se ještě jednou trefil Müller. Čechy, kterým sudí v závěru upřeli regulérní gól, od většího přídělu zachránil svými zákroky gólman Tomáš Vaclík.

Thomas Müller vstřelil v každém poločase jeden gól. foto: ČTK/AP

Do konce zápasu chybělo dvacet minut, po tribunách Volksparkstadionu obíhaly mexické vlny. Němečtí fanoušci slavili snadný triumf nad soupeřem, který má být jeho největším protivníkem v bojích o šampionát v Rusku. V sobotu večer však těžkým rozhodně nebyl.

Češi se ke slovu dostali až v průběhu oslav, když protivník znatelně polevil. Dočkal tvrdou ranou z hranice vápna pálil k bližší tyči a Neuer měl potíže míč vyrazit. V závěru znovu Dočkal střílel těsně vedle.

V nastaveném čase dal po rohovém kopu gól Krejčí, ale rozhodčí ho českému týmu neuznali kvůli domnělému ofsajdu. Chybně, branka měla platit.

ONLINE ze zápasu si přečtěte ZDE

V té době už dávno bylo rozhodnuto. Němci dali první gól po dvanácti minutách, druhý hned po přestávce a třetí v 65. minutě. Mezi dvě Müllerovy trefy se protlačila ta Kroosova.

V průběhu utkání soupeře školili, herní rozdíl mezi úřadujícími mistry světa a Českem byl propastný. Výsledek mohl být mnohem výraznější. Za to, že nebyl, může tak trochu ledabylé finální řešení domácích hráčů a dobrý výkon brankáře Vaclíka.

Kvalifikace o MS - skupina C:

Německo - Česko 3:0 (1:0)
Branky:
13. a 65. Müller, 49. Kroos. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Kadeřábek, Pavelka (oba ČR). Diváci: 51.299 (vyprodáno).

Německo: Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) - Khedira, Kroos (75. Gündogan) - Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) - Götze.

Česko: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, Suchý, Novák - Petržela (69. Skalák), Pavelka (63. Droppa), Hořava, Krejčí - Dočkal - Vydra (76. V. Kadlec).

Baku: Ázerbájdžán - Norsko 1:0 (1:0)

Belfast: Severní Irsko - San Marino 4:0 (1:0)

Češi v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018 odehráli druhé utkání a za 180 minut nedali gól. Po zářijové remíze se Severním Irskem a marné snaze v Německu nastoupí v úterý v Ostravě-Vítkovicích proti Ázerbájdžánu, který překvapivě porazil Norsko.

Češi v Německu nestíhali pokrýt útoky ve středu pole ani po stranách, obránci prohrávali souboje, zaostávali ve všech fotbalových činnostech, především rychlosti a technice, což nebylo překvapení.

Míč udrželi sotva pár vteřin, to ještě pod tlakem a přihrávkami dozadu. To například domácí stoper Hummels sebral míč na polovině hřiště, prošel středem pole kolem protivníků až k vápnu, kde ho pak rozdal spoluhráčům.

Na německou hru se krásně dívalo, ale nebyla příliš efektivní. Nadějné příležitosti si domácí vytvářeli snad z každé útočné akce, ale nedařilo se jim je úspěšně zakončit.

V první půli byla výjimkou rychlá akce na konci úvodní čtvrthodiny. Sivok propadl, Kadeřábek nesmyslně vystoupil dopředu a Götze, Özil i střílející Müller brejk provedli excelentně.

Tomáš Hořava a Marek Suchý přihlížejí radosti Tonyho Kroose.
Radost Thomase Müllera a Jonase Hectora

Druhý gól dal Kroos mazácky utaženou střelou placírkou z hranice vápna k tyči. Při třetím Hector utekl po levé straně Petrželovi, poslal před bránu přízemní centr, u kterého byl dřív Müller než kapitán Suchý.