Suverénní Bayern doma nečekaně klopýtl, Dortmund se drápe vzhůru

17:48aktualizováno  22. března 19:50
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v sezoně prohráli v německé lize na svém stadionu. Mönchengladbach tam zvítězil 2:0 zásluhou dvou branek Raffaela. Druhý celek tabulky Wolfsburg remizoval na hřišti Mohuče 1:1. Na obou stranách se prosadili hráči, kteří před utkáním neměli v tomto ročníku bundesligy na kontě žádný gól.

Bayern poprvé v sezoně doma prohrál, nestačil na Mönchengladbach. foto: Reuters

Bayern sice měl od počátku jasnou územní převahu, hosté ale dokázali skórovat ze své první šance. Herrmann poslal pěkný pas Raffaelovi a ten střelou z první překonal nejistého Neuera.

Mönchengladbach spoléhal na rychlé protiútoky a po jednom z nich zvýšil. Brazilec Raffael se trefil posedmé v sezoně. Úřadující mistr nebyl ani nadále příliš aktivní, do větší šance se dostal až na konci Müller. Na druhé straně měl ještě dvě příležitosti Kruse, Neuera však nepřekonal.

Fotbalisté Mönchengladbach oslavují vstřelenou branku do sítě Bayernu.
Zklamaný Manuel Neuer.

Mnichovský celek tak ukončil sérii šesti ligových výher v řadě a trenér Guardiola si bude muset na 50. bundesligové vítězství počkat minimálně do příštího kola. Mönchengladbach pošesté za sebou bodoval.

V sedmé minutě duelu Mohuč - Wolfsburg otevřel skóre po Geisově rohovém kopu domácí obránce Bungert. Wolfsburg zareagoval v druhém poločase: Gustavo nejprve trefil spojnici tyčí, chvíli nato už ale nezaváhal a prosadil se v lize poprvé od loňského 15. března.

Už v sobotu nastoupila k utkání Borussia, na půdě Hannoveru však neměla lehké odpoledne. Po brance Aubameyanga sice po dvaceti minutách vedla, jenže domácí tým to spíše nakoplo a zanedlouho vyrovnal Stindl.

Hannover byl dokonce blízko vedení, v úvodu druhého poločasu vyhlavičkoval Hummels z brankové čáry hlavičku Joselua.

Německá fotbalová liga - 26. kolo

Freiburg - Augsburg 2:0 (71. Schmid, 84. Petersen)

Hannover - Dortmund 2:3 (32. a 83. Stindl - 20. a 61. Aubameyang, 58. Kagawa)

Kolín nad Rýnem - Brémy 1:1 (88. Lehmann z pen. - 27. Selke)

Paderborn - Hoffenheim 0:0

Stuttgart - Eintracht Frankfurt 3:1 (63. a 66. Finczek, 80. Maxim - 51. Seferovič)

Schalke - Leverkusen 0:1 (36. Bellarabi)

Mohuč - Wolfsburg 1:1 (7. Bungert - 61. Gustavo)

Bayern Mnichov - Mönchengladbach 0:2 (30. a 77. Raffael)

Nicméně o chvíli později viděl domácí Bittencourt druhou žlutou kartu během pěti minut a musel hřiště opustit. A Dortmund trestal.

Nejprve se po další Reusově asistenci trefil Kagawa, následně vedení Borussie pojistil svým druhým gólem Aubameyang. Hannoveru se povedlo po další brance Stindla sice snížit, na bod ale nakonec nedosáhl.

Augsburg prohrál na půdě Freiburgu, v jehož základní sestavě nastoupil Pavel Krmaš. Vladimír Darida sice zůstal na lavičce, po svém příchodu na hřiště ale přihrál na druhý gól svého týmu. Freiburg díky této výhře poskočil mimo sestupové pozice.

Dařilo se i dalším týmům v boji o záchranu. Především Stuttgart, v jehož dresu odehrál Adam Hloušek celý zápas, si připsal důležité tři body, když otočil domácí zápas s Frankfurtem. Stuttgart sice zůstává poslední, ale na záchranu již ztrácí jen dva body.