Bayern nastřílel Kolínu čtyři góly a ligu vede o jedenáct bodů

22:25
MNICHOV/PRAHA - Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavili 115. výročí založení klubu vítězstvím 4:1 nad Kolínem nad Rýnem a čtvrtou výhrou v řadě si upevnili vedení v bundeslize. Před víkendovým programem vedou tabulku před Wolfsburgem o jedenáct bodů.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. foto: Reuters

Bayern, který v předchozích dvou zápasech nastřílel soupeřům celkem 14 gólů, začal i tentokrát aktivně. Ve třetí minutě poslal domácí do vedení Bastian Schweinsteiger, který si naskočil na rohový kop Arjena Robbena. O sedm minut později už vedl bavorský tým 2:0 poté, co Franck Ribéry prokličkoval mezi soupeři a ze zhruba 20 metrů se trefil k tyči.

Německá fotbalová liga - 23. kolo

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 4:1 (3. Schweinsteiger, 10. Ribéry, 67. Robben, 75. Lewandowski - 45.+1 Ujah)

Poté se ale střelecké představení dočasně zadrhlo a hráči Bayernu další šance neproměnili. V nastavení prvního poločasu se naopak prosadili hosté, hlavou se trefil Anthony Ujah.

Těsný náskok zvýraznil dvacet minut po přestávce nizozemský kanonýr Robben. Nejlepší střelec německé ligy si naskočil na centr Ribéryho a připsal si už 17. gól v sezoně. O necelých deset minut později přidal čtvrtou branku Bayernu Robert Lewandowski.

Bastian Schweinsteiger (vlevo) vs. Anthony Ujah.
Mišo Brečko (vlevo) brání Francka Ribéryho.