Dortmund zabral a už není poslední, Bayern poprvé na jaře vyhrál

18:01aktualizováno  20:52
FREIBURG/PRAHA - Fotbalisté Dortmundu ve 20. kole německé ligy zvítězili ve Freiburgu jasně 3:0 a opustili poslední místo tabulky. Domácí debakl zažili na hřišti reprezentační záložník Vladimír Darida a obránce Pavel Krmaš.

Gólová radost. Fotbalisté Dortmundu se radují ze vstřelené branky. foto: Reuters

Trápícímu se Dortmundu v deváté minutě pomohl k vedoucímu gólu středopolař Freiburgu Mike Frantz. Ten špatnou přihrávkou poslal do úniku Pierrea-Emericka Aubameyanga, který před prázdnou brankou ještě našel Marca Reuse. Gabonský útočník Aubameyang po změně stran přidal k asistenci ještě dva zásahy.

Kouč Dortmundu Jürgen Klopp.
Gólová radost. Fotbalisté Dortmundu se radují ze vstřelené branky.
Gündogan v dresu Dortmundu se snaží od míče odstavit protihráče.
Ilkay Gündogan (vlevo) vs. Mike Frantz.

Borussia ukončila šňůru pěti bundesligových duelů bez vítězství a poskočila na šestnácté místo, znamenající baráž. Naopak Freiburg je předposlední.

Vedoucí Bayern Mnichov zdolal Stuttgart na jeho stadionu 2:0 a ve třetím utkání jarní části se dočkal premiérového vítězství. Úřadující mistr se poprvé prosadil krátce před pauzou zásluhou Nizozemce Arjena Robbena. V 51. minutě přidal druhý gól z přímého kopu Rakušan David Alaba.

Německá fotbalová liga - 20. kolo

Freiburg - Dortmund 0:3 (56. a 72. Aubameyang, 9. Reus)

Kolín nad Rýnem - Paderborn 0:0

Mohuč - Hertha Berlín 0:2 (35. Hegeler z pen., 42. Beerens)

Stuttgart - Bayern Mnichov 0:2 (41. Robben, 51. Alaba)

Wolfsburg - Hoffenheim 3:0 (28. a 84. De Bruyne, 3. Dost)

Hamburk - Hannover 2:1 (26. vlastní Marcelo, 50. Jansen - 66. Sobiech).

Bavorský velkoklub má v čele tabulky dál osmibodový náskok před druhým Wolfsburgem. Za Stuttgart odehrál úvodních 72 minut český fotbalista Adam Hloušek. Jeho mužstvo se po desáté ligové prohře v sezoně propadlo na poslední pozici o skóre za Freiburg.

Wolfsburg doma porazil Hoffenheim jednoznačně 3:0. O první dvě branky se postarali už v úvodní půlhodině nizozemský útočník Bas Dost a Kevin De Bruyne. Belgický reprezentant si ještě v 84. minutě připsal druhou trefu. Lednová posila z Chelsea André Schürrle při debutu za „Vlky“ připravila už ve třetí minutě vítězný gól.

Brankář Jaroslav Drobný přispěl fotbalistům Hamburku chycenou penaltou k výhře 2:1 nad Hannoverem. Hosté pak sice domácí zatlačil, ale český brankář předvedl několik skvělých zákroků, navíc při domácích stálo i štěstí. Do vedení je totiž poslal vlastní gól Marcela a stejný hráč se tečí podílel i na gólu Marcela Jansena. Za Hannover snižoval střídající Artur Sobiech.