Němci i před prohru v osmičce, Norsko trápilo Kanadu

16:59aktualizováno  19:04
PRAHA - 75. mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku pokračovalo odpoledními souboji osmifinálových skupin. V té "české" vyhráli Dánové v prodloužení nad Němci 4:3, přesto byli pocity soupeřů rozdílné. Seveřené ztratili šanci na čtvrtfinále, Němci si jej naopak pojistili. Stejně jako v košické skupině Kanada, která porazila 3:2 Norsko.

Německo - Dánsko. foto: ČTK

Němci postoupili do čtvrtfinále, Dánsko z kola ven

Zápas poslední naděje pro severskou zemičku nezačal špatně, Dánové se dostali do vedení v 9. minutě zásluhou Madse Bodkera, jenže už za dvě minuty vyrovnal Tripp. Stejný obrázek se opakoval i ve druhé třetině - Dánové se dostali do vedení v čase 21:39, jenže již za 26 vteřin to bylo opět 2:2.

Ve třetí třetině se naopak dostali do vedení Němci, ani oni jej ale nedokázali udržet až do konce zápasu, při roztoucím tlaku Dánů se prosadil parádní trefou Hardt. Seveřané následně odvolali brankáře, jelikož museli pro uchování postupové naděje vyhrát za tři body. To se jim ale nakonec nepodařilo, radovali se až po nájezdech.

Pro Dány tak šampionát skončí duelem se Slovenskem v pondělí, ve stejný den si to rozdají Němci o vítězství ve skupině s českým výběrem.

Německo - Dánsko.

Kanada se natrápila na vítězství nad Norskem

Kanaďané šli do souboje s Norskem s vědomím, že vítězství jim dá už stoprocentní jistotu čtvrtfinále a podle toho úvod zápasu vypadal. Zámořská velmoc byla pánem na ledě, skóre se ale Kanadě podařilo otevřít až v přesilové hře 5 na 3, kterou využil v 16. minutě Spezza.

Nash a spol. byli lepší také v prostřední části hry, kdy je poslal do dvoubrankového vedení ve 31. minutě jeden z mladých pušek - John Tavares z NY Islanders. Jednobrankovou normu splnili Kanaďané také ve třetí dvacetiminutovce zásluhou Neala a zdálo, se že kráčí za snadným vítězstvím.

Kanada - Norsko.

Jenže Norové ožili, během 72 vteřin mezi 52. a 53. minutou snížili na 2:3 a tlačili se za vyrovnáním. K tomu jim ale nepomohla ani přesilovku ani téměř 90 vteřinová hra bez brankáře. Kanada si zajistila postup do čtvrtfinále, Norové o něj budou muset bojovat v posledním zápase osmifinálové skupiny s Francií.

OSMIFINÁLE 75. MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI

Skupina E:
Dánsko - Německo 4:3 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Mads Bodker (Christensen, Jakobsen), 22. Mikkel Bodker, 58. Hardt (Green), rozhodující nájezd Mikkel Bodker - 11. Tripp (Müller, Ullmann), 23. Barta (Kink, Reimer),42. Levallee (Hördler, Müller).

Skupina F:
Norsko - Kanada 2:3 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 52. Olimb K. A., 53. Holtet (Hansen) - 16. Spezza (Nash), 31. Tavares, 50. Neal (Nash).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...