25. prosince 2011 19:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nemá soupeře. Barcelona jasně ovládla rok 2011

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Zleva: Sergio Busquets, Thiago, Lionel Messi a Andres Iniesta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Sergio Busquets, Thiago, Lionel Messi a Andres Iniesta | foto: Reuters

PRAHA Patří-li vaše fanouškovské srdce fotbalovému kolektivu z Barcelony, pak muselo v uplynulém roce 2011 samou radostí plesat. Aby také ne, katalánský velkoklub během uplynulých dvanácti měsíců vyhrál téměř vše, co se dalo...

Ve výčtu trofejí nechybí ta z ligy, domácího i evropského Superpoháru, slovutné Ligy mistrů a naposledy získaná z mistrovství světa klubů. Pouze grál ze španělského poháru Messi a spol. po dramatické finálové bitvě přenechali konkurenčnímu "Bílému baletu".
 
Všechny triumfy přitom spojovala pozoruhodná dominance nad rivaly v průběhu celé soutěže. Na podzim svěřenci trenéra Guardioly klopýtli jen jednou, na jaře stejného roku všehovšudy třikrát, a to je k bitvám vyzývaly přední světové týmy jako Manchester United, Arsenal, Real Madrid či Porto.

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2011


 O výjimečných fotbalových dovednostech hráčů v purpurově-modrých dresech se v rámci základní skupiny Ligy mistrů mohli na vlastní kůži přesvědčit také Západočeši z Viktorie Plzeň. Jistě, dvakrát a podle očekávání padli, ovšem prožili nezapomenutelné momenty svých kariér. Vždyť si zahráli proti hvězdám Messimu, Iniestovi, Xavimu, Villovi a dalším. Namotivovaní Horváth se spoluhráči navíc svými výkony nepropadli.
 
"Když jsem Messiho viděl naživo, tak je v jeho podání ještě všechno mnohem rychlejší, než to vypadá v televizi. To samé Xavi s Iniestou nebo David Villa. Dopředu víte, co mají v plánu a stejně je ubránit nedokážete, protože všechny věci udělají strašně dobře a rychle," líčil užaslý Horváth po vzájemném utkání. "Jsem rád, že jsem měl tu čest zahrát si proti takovým hráčům," dodal zkušený borec s úsměvem.

Zleva: Sergio Busquets, Thiago, Lionel Messi a Andres Iniesta


 
Barcelona svou precizní taktickou připraveností letos převyšovala jakýkoliv jiný celek. S dlouhodobou kvalitní koncepcí a finančním zázemím umožňujícím platit mimořádné individuality se to dalo očekávat. Německý server transfermarkt.de mimochodem vyčíslil hodnotu základní jedenáctky celku z Pyrenejského poloostrova na astronomických 455 milionů eur (více než 11 miliard korun - pozn. red.).
 
Jak si katalánský klub povede v následném kalendářním roce, ukáže až čas. Vše ale nasvědčuje tomu, že z jeho strany uvidíme stejně suverénní výkony jako letos...

  • 1Diskuse