7. března 2016 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Některé závodnice mě vážně vytáčely. Nefunguje fair play, rozčiluje se Soukalová

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse
Po smíšené štafetě Gabriele Soukalové do smíchu nebylo. V soukromí je však plná... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po smíšené štafetě Gabriele Soukalové do smíchu nebylo. V soukromí je však plná... | foto: Český biatlon - Petr Slavík

OSLO (Od našeho zpravodaje) Gabriela Soukalová vybíhala v nedělní stíhačce na MS v Oslu ze čtvrtého místa a skončila jedenáctá. Poprvé v sezoně se tak nevešla do top ten. A v cíli nezastírala: Chtěla jsme víc. Přesto dokázala na svém vystoupení na Holmenkollenu najít i některá pozitiva. Největším negativem však podle ni bylo, že ji její soupeřky neuvolňovaly cestu, když je chtěla předjet.

Jedenácté místo ze stíhacího závodu. Co tomu říkáte, Gabrielo?
Když to vezmeme v globálu, tak zase tak špatné není. Ale to víte, zamrzí. Jde o můj absolutně nejhorší výsledek v letošní sezoně, takže mě mrzí, že jsem si ho vybrala zrovna na mistrovství světa.

Mohlo to ještě pár dní počkat do Chanty Mansijsku. Co se dá dělat, udělala jsem si z toho potom běžecký závod, bojovala až do cíle a vyhrála aspoň souboj sama se sebou.

Gabriela Soukalová (uprostřed) na MS v Oslu.
Gabriela Soukalová oddychuje v cíli

Co s vámi provedla dvě trestná kola hned po úvodní ležce?
Zamrzela. Věděla jsem, že po té dvojce už nebudu moci bojovat o první pětku. Bylo mi jasné, že jsem si to odstřelila. Už v průběhu nástřelu jsem měla problémy, nemohla jsem se srovnat a bohužel zatížení z trati pak tyhle problémy znásobilo. Snažila jsem se zareagovat na vítr, ale asi nedostatečně.

Nástřel jste předtím opouštěla patnáct vteřin před koncem limitu, jako úplně poslední.
Prostě holt někdy člověk nemá svůj den. Nevíte, jak se tam srovnat, nevíte, co tam děláte špatně. Ačkoliv jsem se pak každou ránu snažila vyprecizovat, tak někdy je ta píle a trpělivost ke spoušti i na škodě. To byl asi můj případ.

Pozitivem naopak je, že jste znovu běžela dobře.
Snažila jsem se bojovat, protože mi nic jiného nezbývalo. Tonoucí se stébla chytá, tak jsem se snažila chytit každé stéblo na trati. Ale některé závodnice mě vážně vytáčely, jak mi nechtěly uhybat, když jsem je předjížděla. Nějaké fair play by se aspoň mohlo zachovat. My jindy uhybáme na každý jejich povel, ale z jejich strany to zjevně neplatí.

Gabriela Soukalová na MS v Oslu.

Gabriela Soukalová na MS v Oslu.

Vítáte nyní dva volné dny?
Já bych nejradši hned zase jela. Mě to baví - i navzdory tomu, že se dneska závod nepovedl podle představ, tak to byl závod a v něm máte porovnání s ostatními, což je pro mě obrovská motivace. Když se běžecky netrápím, klidně bych závodila skoro pořád. A já se teď netrápím.

Jedenácté místo se vám na konci sezony může ve Světovém poháru jako nejhorší výsledek škrtnout. I to jste si už uvědomila?
To je pravda. Trochu mě pak přestalo to svědomí z dnešního výsledku hryzat, když mi připomněli, že se dva výsledky nepočítají. Ostatní musí, já můžu.

Tomáš Macek
  • 7Diskuse