1. prosince 2009 6:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nejsem dokonalý, vzkázal Woods po 'divné' nehodě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Tiger Woods s dcerou Sam na stadionu v kalifornském Stanfordu 21. října 2009.. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods s dcerou Sam na stadionu v kalifornském Stanfordu 21. října 2009.. | foto: Ezra ShawAFP

WINDERMERE/PRAHA Páteční incident, při kterém se zranil nejlepší golfista světa Tiger Woods, stále obestírá mlha pochybností. Woods ani napotřetí nevyslyšel žádosti o vysvětlení a na policii se nedostavil, na což má podle amerických zákonů právo. "Jsem jen člověk a nejsem dokonalý," řekl jen včera s tím, že detaily havárie si nechá pro sebe.

Co se vlastně v půl třetí nad ránem stalo? Woods poblíž svého domu na Floridě sjel s vozem ze silnice, narazil do hydrantu a nakonec přední částí vozu trefil strom. Vzápětí se do celého světa rozletěly poplašné zprávy o tom, že je jeden z nejlépe vydělávajících sportovců světa těžce zraněný.

DVĚ VERZE WOODSOVY NEHODY

Oficiální vysvětlení: se svým vozem typu SUV v pátek kolem půl třetí ráno trefil hydrant a narazil do stromu. Lehce zraněného golfistu vysvobodila z auta manželka za použití golfové hole.

Verze bulvárních médií: pohádal se v domě s manželkou Elin Nordegrenovou kvůli jeho údajné nevěře. Rozčilený Woods poté odjel z domu a havaroval. Manželka pak ve vzteku ještě rozmlátila zadní okno auta.

Ty se však brzy ukázaly jako mylné, Woods několik hodin po nehodě opustil nemocnici. Místní média poté informovala, že Woodsovi z auta pomohla jeho manželka Elin Nordegrenová, která použila golfovou hůl k rozmlácení zadního okna Woodsova SUV. Už v sobotu však některá americká média začala spekulovat o pravdivosti této verze události.

Třiatřicetiletý hráč měl totiž jen několik tržných ran v obličeji. Bulvární servery proto rozjely spekulace o tom, že všechno bylo asi trochu jinak. K nim se nakonec přidala i zpravodajská stanice CNN.

Podle jejího reportéra se zřejmě Woods s bývalou švédskou modelkou pohádal v jejich rezidenci. Nordegrenová jej měla napadnout golfovou holí a způsobit mu rány v obličeji. Rozrušený Woods pak podle CNN nasedl do auta a v malé rychlosti havaroval. Rána v zadním okně pak neměla sloužit k záchraně. Manželka, která Woodse pronásledovala, prostě okno ve vzteku zdemolovala...

Vítěz 14 turnajů kategorie major se dostal do bulvárních médií už začátkem minulého týdne, kdy se spekulovalo o jeho vztahu s čtyřiatřicetiletou Rachel Uchitel. Její fotografie obletěla svět po 11. září 2001, kdy uplakaná blonďatá dívka chodila po New Yorku s fotkou svého snoubence a hledala ho.

A právě vztah s "hvězdou" večírků měl být důvodem roztržky. Woods všechny spekulace vyvrací. "Jsou naprosto nepravdivé, podlé a nezodpovědné," stojí v jeho prohlášení. Jenže opačný názor má i policie. Mluvčí Kim Montesová připustila, že jsou okolnosti nehody nejasné a budou se dále vyšetřovat.

  • 4Diskuse


Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!