Nejlepším sportovcem Evropy je opět Vettel, Hejnová byla patnáctá

US Open

13:14
VARŠAVA - Mistr světa formule 1 Sebastian Vettel z Německa obhájil loňské vítězství v anketě tiskových agentur o nejlepšího sportovce Evropy. Nejlepší česká sportovkyně za letošní rok Zuzana Hejnová se umístila na patnáctém místě.

Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel z Red Bullu foto: Reuters

Anketu pořádá polská tisková agentura PAP a v 56. ročníku hlasovalo 21 evropských organizací včetně České tiskové kanceláře. Ve výsledcích se objevilo 59 sportovců z 24 zemí. Čtyřnásobný světový šampion F1 Vettel získal 166 bodů. O 39 bodů porazil španělského tenistu Rafaela Nadala, jenž se letos vrátil na první místo světového žebříčku a vyhrál Roland Garros a US Open. Třetí skončil s 86 body britský atlet Mo Farah, který na mistrovství světa v Moskvě získal zlatý double na 5000 a 1000 m.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Atlet roku 2013. V anketě zvítězila mistryně světa z Moskvy v běhu na 400 metrů překážek a šampionka Diamantové ligy Zuzana Hejnová

Letos neporažená běžkyně na 400 m překážek Hejnová, vítězka českých anket Atlet roku, Sportovec roku a také nejlepší evropská atletka, dostala 15 bodů. Rekordmanem ankety PAP, kterou v roce 1983 vyhrála česká běžkyně Jarmila Kratochvílová, je s pěti prvenstvími švýcarský tenista Roger Federer.