Nejlepší střelec NHL Michálek má otřes mozku

21:36
OTTAWA - Nejlepší střelec NHL Milan Michálek má po střetu se spoluhráčem Erikem Karlssonem otřes mozku. Jak dlouho bude muset český kanonýr Ottawy, který v této sezoně vstřelil už devatenáct branek, absentovat, lékaři zatím neodhadli.

Český hokejista Michal Michálek (vlevo) se tvrdě srazil s Erikem Karlssonem v zápase NHL Ottawy proti Buffalu foto: ČTK

"Momentálně budeme jeho stav hodnotit den ze dne, vrátí se až ve chvíli, kdy nebude mít žádné symptomy otřesu. Teď už se cítil líp, tak uvidíme, jak dlouho to potrvá," řekl kouč Ottawy Paul MacLean po dnešním dopoledním rozbruslení.

Šestadvacetiletý Michálek se tvrdě srazil s Karlssonem v úterním zápase proti Buffalu, z něhož odstoupil pět minut před koncem druhé třetiny. Oba hokejisté do sebe narazili v plné rychlosti na útočné modré čáře.

Hned v úvodu duelu český útočník prokázal skvělou střeleckou formu a už po 69 sekundách hry otevřel skóre. Ottawa nakonec vyhrála 3:2 v prodloužení.

Tento ročník NHL Michálek zahájil ve velkém stylu. Z 31 zápasů má na kontě už 19 gólů a šest asistencí a mohl by útočit na korunu pro krále střelců zámořské ligy, kterou z českých hokejistů získal jen Milan Hejduk v roce 2003.

Se stejným zraněním momentálně laborují i jiné hvězdy NHL. Na marodce je například Claude Giroux, centr Jaromíra Jágra ve Philadelphii, nebo jejich kapitán Chris Pronger. S následky otřesu mozků už téměř rok bojuje i kanadská hvězda Sidney Crosby z Pittsburghu.

Michálka zradilo zdraví i v předchozích dvou sezonách v Ottawě. Letos na jaře jej tvrdě zasáhl puk do nohy, předtím zase laboroval s kolenem. Kouč MacLean doufá, že tentokrát nebude muset pauzírovat dlouho. Kapitán týmu Daniel Alfredsson před měsícem vynechal s otřesem mozku pět zápasů.

Karlsson ze střetu vyšel mnohem lépe a duelu s obhájcem Stanley Cupu Bostonem na rozdíl od českého kanonýra nastoupí. Kouč Ottawy přiznal, že se po nešťastném incidentu bál spíš o švédského obránce, který zůstal na ledě déle a vypadal otřesenější. "Řítili jsme se oba plnou rychlostí a snažili se vyhnout, ale nestihli to. Byla to smůla," litoval Karlsson. "Sledoval jsem jejich hráče, ne naše, vůbec jsem ho neviděl. Jeli jsme oba dopředu, náraz byl hodně tvrdý," popsal.