Nejdelší tenis historie OH: Tsonga vyhrál 25:23 v třetím setu

20:24aktualizováno  21:41
LONDÝN - Francouz Jo-Wilfried Tsonga vyhrál nejdelší tenisový zápas olympijské historie. V téměř čtyřhodinové bitvě porazil dnes v druhém kole ve Wimbledonu kanadského soupeře Milose Raonice 6:3, 3:6 a 25:23.

Tsonga a Raonic foto: Reuters

Pátý nasazený Tsonga ukončil duel po třech hodinách a 56 minutách při čtvrtém mečbolu. Po rekordním zápase, jehož třetí set trval tři hodiny a byl nejdelší v olympijské historii, se při gratulaci u sítě usmíval i poražený Raonic. "Tohle je pro mě v současnosti jediný způsob, jak se zapsat do tenisové historie," vtipkoval Tsonga s narážkou na dominanci Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala na grandslamových turnajích. "Je to dobré pro tenis a pro sport," řekl k rekordu.

Předchozí nejdelší set v mužské olympijské dvouhře bylo 30 gamů v Aténách 2004, když Fernando Gonzalez porazil v duelu o třetí místo Taylora Denta 16:4 ve třetí sadě. Zápas překonal také největší počet her v duelu na dva vítězné sety, který činil 63 gamů - Tsonga s Raonicem dnes odehráli o tři víc.

Bez problémů postoupil do třetího kola loňský wimbledonský vítěz Srb Novak Djokovič, jenž pod zataženou střechou Centrálního kurtu deklasoval 6:2, 6:1 Američana Andyho Roddicka. Podobný krátký proces udělala domácí naděje Andy Murray s Finem Jarkkem Nieminenem (6:2, 6:4).

Nasazená trojka Maria Šarapovová z Ruska i za pomoci deseti es porazila 7:6 a 6:3 Britku Lauru Robsonovou. V osmifinále ji čeká Němka Sabine Lisická, jež ji před měsícem vyřadila ve stejné fázi Wimbledonu.