Nedvěd poprvé uspěl na Spartě: To je na oslavu

21:49
PRAHA - Hokejisté Liberce si z Holešovic odváží dva body za vítězství v prodloužení. Pro kapitána Bílých Tygrů to byla první výhra na Spartě od 2008, kdy pražský klub opustil. "V prodloužení se k nám přiklonilo štěstí," přiznal lídr.

Liberec (Nedvěd). foto: ČTK

Jak hodnotíte utkání na Spartě?
Do utkání jsme vstoupili dobře. Čekali jsme na soupeřovy chyby, které udělal a po druhém gólu jsme měli zápas pod kontrolou. V polovině utkání jsme ale přestali bruslit, nedodržovali jsme herní systém. A nic jiného se nemohlo stát, než že jsme vyndávali karbanátky z naší brány. Ve třetí třetině jsme už možná neměli tolik sil. V prodloužení se štěstí zase přiklonilo k nám.

Domácí dvoubrankové manko smazali na konci druhé třetiny během dvou minut.
Bohužel to tak je. Máme mladé mužstvo a musíme se z toho poučit. Podobné chyby nás můžou stát v sezoně důležité body.

Přestali jste v polovině utkání hrát, protože jste si mysleli, že je Sparta neškodná?
To ne. Dělali jsem zbytečné chyby a nedodržovali jsme to, co jsme si řekli. Mysleli jsme, že dáme další góly a bude po zápase. Sparta má ale natolik kvalitní tým, aby se do šancí dostala a zužitkovala je.

Poprvé po odchodu do Liberce jste v Holešovicích vyhrál. Užíváte si to?
No vidíte, to jsou zajímavé statistiky, to jsem ani nevěděl. Je zřejmě čas na oslavu (úsměv).

Slavia - Liberec (Petr Nedvěd).
Kladno - Sparta (Jan Hanzlík ze Sparty (vlevo) se raduje se svými spoluhráči (zleva) Petrem Tenkrátem, Petrem Tonem a Mariem Bližňákem z gólu).

Nedvěd už v 16. minutě zvýšil na 2:0. Pak ale musel přihlížet vyrovnání Sparty.

Na konci utkání vám ale ujížděly nervy při souboji s americkým zadákem Milamem.
Úder od něj byl naprosto čistý, to k hokeji patří. Ale člověk se musí dostat do ráže a vytočit se. Je potřeba hrát s vysokou tepovou frekvencí. (Nedvěd po střetu s Milamem horlivě gestikuloval ke sparťanské střídačce - pozn. red.)

Paradoxně vám Milam v závěru pomohl, když po jeho chybě rozhodl Špaček.
Jsme u toho... Co dodat? 3:2 pro Liberec.

Říkal jste, že máte mladý kádr. Myslel jste hlavně sebe?
No samozřejmě. Vypadám dobře, jo? Víš, co mě to stálo peněz na plastikách? (smích).

Jste nejzkušenější v týmu a navíc kapitán. Vnímáte velkou zodpovědnost?
To k tomu patří. Nejšťastnější kapitán je ten, který nemusí moc mluvit a vše dokazuje na ledě. Což bylo loni, kdy jsme sezonou proplouvali úplně v klidu. Letos to vidím ale jinak, máme totiž hodně mladých kluků, což je dobře, ale na druhou stranu jim chybí zkušenosti. Musí se jim herní systém zdůrazňovat.

Jak se podle vás umístí na konci základní části obrozená Sparta?
Těžko říct. Možná jí momentálně vázne koncovka. Tým potřebuje čas, aby si sedl, ale podle mě má vynikající tým. Je jen otázkou času, jak dlouho jí bude trvat, než se nastartuje. Má ale velký potenciál. Nemám o ní strach.

Přijdete se příští týden podívat na Sparta - Rangers?
Ještě si nejsem jistý, ale nejspíš jo. Ale abych řekl pravdu, tak mě spíš zajímají Rangers. I když je tým hodně jiný, mám spoustu známých ve vedení.

Jaký očekáváte průběh zápasu? Bude Sparta úspěšnější než loni vy s Bostonem (1:7)?
Tyto zápasy se hrají v exhibičním tempu. Sparta bude mít obrovskou výhodu v tom, že už bude rozehraná. Kdežto New York bude mít za sebou jen pár přáteláků. Ale zase jsou v Rangers světoví hráči, což musí být vidět.