Necid při své premiéře za Slavii slavil výhru, ale gól nedal

14:03
PRAHA - Fotbalista Tomáš Necid se po návratu do Slavie poprvé představil domácím fanouškům. V přípravném utkání v rámci Tipsport ligy proti druholigovému Žižkovu odehrál poločas, gól nedal. Slavia na umělé trávě v Edenu vyhrála 3:2.

Tomáš Necid v dresu Slavie. foto:  Michal Šula, MAFRA

Slávistický trenér Miroslav Koubek nasadil jedenadvacet hráčů, do každé půle poslal až na výjimky dvě odlišné jedenáctky.

Roudnice n. L. - Teplice 1:2

Slavii dvakrát vedla, Žižkov dvakrát vyrovnal. Na trefu Vyhnala, který v půli vystřídal právě Necida, z 51. minuty však už odpovědět nedokázal. V závěru slávista Mensah neproměnil pokutový kop. Byl už druhý v utkání, první penaltu v úvodu zápasu Piták dal.

"Jsem spokojený. V prvním poločase jsme postavili zkušenější sestavu, ale v žádném případě není konečná. Čeká nás ještě spousta experimentů," řekl  Koubek. "Ta první sestava ukázala ještě takovou nesehranost, ještě si všechno nesedlo. Ale všichni to odpracovali. Chtěl bych vyzvednout i tu druhou jedenáctku, některé výkony tam byly velmi perspektivní."

Pro Slavii to byl třetí přípravný zápas v zimě, předchozí dva odehrála na soustředění na Kanárských ostrovech proti tamním klubům z nižších soutěží, v obou vysoko zvítězila.

Žižkov se v krátké době postavil druhému pražskému S, Slavia vzdoroval mnohem lépe než před dvěma týdny Spartě, od které na Strahově na přírodní trávě dostal sedm gólů.

Slavia - Žižkov 3:2 (2:1)

Branky: 4. Piták z penalty, 45. Škoda, 51. Vyhnal - 12. Voltr, 46. Redzepi.

Slavia, první poločas: Čontofalský – Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal – Gecov, Piták – Vošahlík, Koreš, Juhar – Necid. 2. poločas: Černý – Dostál, Škoda, Souček, Tusjak – Gecov (73. Hrubý), Lička – Prošek, Bazal, Mensah – Vyhnal.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...