Nečekaný lídr NHL z Columbusu vyhrál podvanácté v řadě. Faksa pomohl Dallasu gólem k výhře

4:30
COLUMBUS - Přímý souboj o vedení v NHL mezi Columbusem a Montrealem zvládli lépe rozjetí Blue Jackets, kteří porazili Montreal 2:1 a po dvanácté výhře v řadě se překvapivě udrželi v čele soutěže. Radek Faksa vstřelil v pátečním utkání NHL svůj pátý gól v sezoně a přispěl k výhře hokejistů Dallasu 3:2 v prodloužení nad Los Angeles.

Columbus je v čele NHL díky dvanácté výhře v řadě, foto: APČTK

Frolík asistoval u výhry Calgary, Islanders vyrovnali rekord NHL

Poprvé po devíti zápasech se zapsal do statistik Michael Frolík, který se dvěma přihrávkami podílel na vítězství Calgary 4:1 v duelu s Vancouverem.

Faksa ve 44. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1. Po přihrávce Bretta Ritchieho od zadního mantinelu se ocitl zcela sám před brankou, první střelu po kličce do forhendu mu sice brankář Jeff Zatkoff ještě vyrazil betonem, dvaadvacetiletý mladík se ale dostal k dorážce a na druhý pokus dostal puk do sítě.

Za hosty v polovině třetí třetiny vyrovnal svým druhým gólem v utkání Jeff Carter, o výhře Dallasu pak rozhodl po 67 sekundách prodloužení obránce Esa Lindell.

Frolík si připsal desátou a jedenáctou asistenci v sezoně a bodoval poprvé od 30. listopadu, když v předchozích čtrnácti utkáních získal jediný bod.

Michael Frolik se spoluhráčem Markem Giordanem.
Jaromír Jágr v zápase proti Bostonu.

Nejdříve ve 32. minutě tvrdě vypálil po úniku ve vlastním oslabení a důrazný obránce Mark Giordano pohotovou dorážkou dostal Flames poprvé v utkání do vedení 2:1, ve 39. minutě pak Frolík nabil do střelecké pozice Dougiemu Hamiltonovi a Mikael Backlund dalším doklepnutím zvýšil na 3:1.

Další asistenci zaznamenal Jaromír Jágr, který tak bodoval ve třetím utkání za sebou. Florida ale ztratila s Detroitem dvoubrankový náskok a prohrála 3:4 po samostatných nájezdech.

Své první vítězství v kariéře vychytal v brance Red Wings brankář Jared Coreau, který dostal přednost před Petrem Mrázkem.

Na dvanáct zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté Columbusu, kteří porazili 2:1 Montreal. Desátou výhru v řadě a nový klubový rekord oslavila Minnesota po vítězství 7:4 na ledě New York Rangers.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...