Nečekaná prohra. Barcelona padla před LM proti Slavii na půdě Levante

Zklamaný Lionel Messi z Barcelony po prohře 1:3 na půdě Levante. foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony ve 12. kole španělské ligy překvapivě prohráli na hřišti Levante 1:3. Katalánský celek, který v úterý čeká v Lize mistrů na Camp Nou souboj s pražskou Slavií, nenavázal na předchozích sedm soutěžních výher v řadě. Pokud jeho nejbližší pronásledovatelé večer uspějí, přijde o první místo.
  20:19

„Blaugrana“ vedli od 38. minuty, když se z penalty prosadil kapitán Lionel Messi. Ve druhém poločase však nezvládli pasáž mezi 61. a 68. minutou, kdy třikrát inkasovali.

Barcelona odehrála utkání v sestavě Ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, Semedo - Vidal (65. Busquets), De Jong, Arthur - Messi, Suárez (41. Pérez), Griezmann.

12. kolo španělské 1. ligy

Espaňol Barcelona - Valencie 1:2 (31. Roca z pen. - 69. Parejo z pen., 80. Gómez), Levante - FC Barcelona 3:1 (61. Campana, 63. Mayoral, 68. Radoja - 38. Messi z pen.), Boloňa - Inter Milán 1:2 (59. Soriano - 75. a 90.+1 z pen. Lukaku), 21:00 Real Madrid - Betis Sevilla.

Valencie zvítězila na hřišti předposledního Espaňolu Barcelona 2:1. „Netopýři“ naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na osmou příčku. Devatenáctý Espaňol prohrál šestý z posledních osmi zápasů v domácí soutěži.

Espaňol přitom začal lépe a v 31. minutě ho poslal do vedení proměněnou penaltou Marc Roca. Hosté odpověděli v 69. minutě, kdy se rovněž z pokutového kopu prosadil Dani Parejo.

Třicetiletý kapitán Valencie zaznamenal pátý ligový gól v sezoně, přičemž všechny padly z penalt. Žádnému jinému hráči z pěti nejprestižnějších evropských soutěží se v ročníku dosud nic takového nepovedlo. Obrat dokonal o 11 minut později Maxi Gómez.

Zraněný Luis Suárez v utkání s Levante.
Levante si senzačně poradilo s Barcelonou

Lukaku zařídil dvěma góly výhru Interu Milán 2:1 v Boloni

Fotbalisté Interu Milán díky dvěma gólům Romelua Lukakua obrátil v 11. kole italské ligy duel na hřišti Boloni a zvítězili 2:1. „Nerazzurri“ se vrátili do čela Serie A o dva body před Juventus, který má k dobru večerní městské derby s FC Turín. Za Boloňu odehrál celý zápas Ladislav Krejčí. AS Řím porazil Neapol 2:1.

Po téměř hodině hry se za Boloňu střelou před vápnem prosadil Roberto Soriano. V 75. minutě ale srovnal Lukaku, který pak v první minutě nastavení proměnil pokutový kop. Šestadvacetiletý belgický útočník je s devíti trefami druhým nejlepším střelcem soutěže. Na Cira Immobileho z Lazia Řím ztrácí tři zásahy.

AS Řím poslal do vedení v 19. minutě Nicolo Zaniolo. O sedm minut později odmítl dvoubrankový náskok Aleksandar Kolarov, který neproměnil penaltu. Deset minut po změně stran vzal odpovědnost za další pokutový kop místo srbského obránce Jordan Veretout a francouzský záložník se nemýlil, byť si brankář Alex Meret na míč sáhl. Za hosty snížil Arkadiusz Milik.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...