Neapol remizovala bez branek na hřišti AC Milán, Juventus tak vede už o šest bodů

17:18aktualizováno  22:51
Milán - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 32. kole italské ligy Sampdorii Janov 3:0 a v čele tabulky už mají náskok šesti bodů před Neapolí, jež pouze remizovala bez branek na hřišti AC Milán. Neapol nicméně dosud nepoznala v Serii A přemožitele ve venkovním utkání. Stejným výsledkem skončilo římské derby mezi Laziem a AS, za které 54 minut odehrál útočník Patrik Schick.

Kalidou Koulibaly z Neapole (vlevo) v hlavičkovém souboji s Nikolou Kaliničem z AC Milán. foto: ČTK/AP

Jubilejní 350. zápas trenéra Juventusu Massimiliana Allegriho v italské lize se jeho svěřencům proti Sampdorii povedl, zejména pak brazilskému záložníkovi Douglasi Costovi, jenž si připsal asistenci u všech branek.

Krátce před přestávkou otevřel skóre po jeho centru střelou z voleje Mandžukič, čtvrt hodiny po změně stran se po jeho přihrávce hlavou trefil Höwedes a oslavil premiérový zásah v dresu Juventusu, v němž hostuje ze Schalke.

Italská fotbalová liga - 32. kolo

Fiorentina - Spal Ferrara 0:0, AC Milán - Neapol 0:0, Boloňa - Hellas Verona 2:0 (31. Verdi, 90.+4 Nagy), Sassuolo - Benevento 2:2 (41. a 64. Politano - 22. a 72. Diabaté), Juventus Turín - Sampdoria Janov 3:0 (45. Mandžukič, 60. Höwedes, 75. Khedira), Lazio Řím - AS Řím 0:0

Čtvrt hodiny před koncem předložil Costa míč ve vápně Khedirovi a poprvé od roku 1993 za Juventus v zápase italské ligy skórovali dva němečtí fotbalisté. Turínský klub prodloužil sérii bez porážky na 19 utkání.

Ve čtvrté minutě duelu AC Milán - Neapol měl první šanci domácí Bonaventura, jeho střelu ze střední vzdálenosti ale zneškodnil gólman Reina. Na druhé straně si s Mertensovým pokusem poradil Donnarumma, který se ve věku 19 let, jednoho měsíce a 21 dní stal nejmladším hráčem se 100 starty v Serii A.

Ani v druhém poločase gól nepadl i díky výbornému Donnarummově zákroku proti střídajícímu Milikovi v druhé minutě nastavení. AC Milán remizoval ve třetím duelu po sobě.

Jedinou větší šanci prvního poločasu římského derby měl záložník AS Peres, jenž trefil tyč. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Deset minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Lazia Radu, přesto měl jeho tým o chvíli později šanci rozhodnout, Marušič ale minul branku.

Na druhé straně byl třikrát blízko brance bosenský kanonýr Džeko. Nejprve proti němu zasáhl Strakosha, následně trefil břevno a další jeho střela skončila vedle. Lazio popáté v řadě bodovalo a zůstalo třetí o skóre před AS, jež tři zápasy čeká na vítězství.

Stejným výsledkem skončil také duel mezi Fiorentinou a Spalem Ferrara. Oba týmy prodloužily série bez porážky: „Viola“ na osm zápasů, navíc už čtyřikrát po sobě neinkasovala. Spal neprohrál posedmé v řadě a má bod k dobru na sestupové pozice.

Po pěti zápasech zvítězila Boloňa, jež porazila 2:0 Hellas Verona. Ladislav Krejčí nebyl v nominaci vítězného týmu. Benevento získalo první bod v sezoně na hřišti soupeře, poté co remizovalo 2:2 se Sassuolem.