Neapol poprvé doma prohrála, v italské lize nestačila na Parmu

23:49
ŘÍM - Fotbalisté Neapole v italské lize poprvé v sezoně doma prohráli, když ve 13. kole podlehli Parmě 0:1. Skončila tak jejich šestnáctizápasová série domácích duelů bez porážky. Vedoucí AS Řím a druhý Juventus mají nedělní utkání k dobru a mohou Neapoli odskočit. Popáté v řadě se nedočkali výhry hráči milánského AC, kteří na San Siru jen remizovali s FC Janov 1:1 a již podesáté v sezoně ztratili body.

Slovenský fotbalista Neapole Marek Hamšík foto: ČTK

Italská fotbalová liga - 13. kolo

Hellas Verona - Chievo 0:1 (90.+3 Lazarevič)

AC Milán - FC Janov 1:1 (4. Kaká - 8. Gilardino z pen.)

Neapol - Parma 0:1 (81. Cassano)

Naposledy Neapol prohrála na domácím hřišti v prosinci 2012, kdy nestačila před vlastními diváky v poměru 2:3 na Boloňu. Téměř po roce se o konec této série postaral svým 100. gólem v italské lize Antonio Cassano. Proti Neapoli se trefil teprve podruhé, poprvé se mu to podařilo v září 2010 v dresu Sampdorie Janov. Parma po třech ztrátách zaznamenala plný bodový zisk a s šestnácti body se posunula na desáté místo. Na pohárové příčky ztrácí osm bodů.

AC Milán v duelu s FC Janov šel sice brzy do vedení, když se ve čtvrté minutě trefil Brazilec Kaká, chvíli nato však ze značky pokutového kopu skóroval bývalý milánský hráč Alberto Gilardino. Penaltu po faulu a následném vyloučení Thomase Manfrediniho zahrával devět minut před přestávkou Mario Balotelli, nabídnutou šanci však nevyužil. Ani proti oslabenému soupeři už se nedokázali Milánští prosadit a se čtrnácti body zůstal na 11. místě. Janov bodoval počtvrté v řadě a je sedmý.