NBA: Washington i se Satoranským v odvetě podlehl Torontu

9:54
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu nezvládli v NBA domácí odvetu se sousedem v tabulce Východní konference Torontem a prohráli 106:114. Kanadský tým, který ve středu rovněž doma prohrál 96:105, se znovu těsně přiblížil k třetím Wizards, v jejichž dresu poprvé po podpisu smlouvy nastoupil rozehrávač Brandon Jennings.

NBA: Toronto Raptors vs. Washington Wizards foto: Reuters

V rotaci hostů se přesto dostalo i na Tomáše Satoranského, na hřiště se ale dostal jen na pět minut a do statistik se zapsal pouze dvěma útočnými doskoky a faulem. Raptors vedli až o 19 bodů, domácí sice manko dokázali smazat, ale v koncovce na soupeře nestačili. Oproti předchozímu utkání tentokrát náhradníci Toronta předčili lavičku Washingtonu a přestříleli ji 44:14.

Norman Powell nastřílel 21 bodů a byl druhým nejlepším střelcem Toronta, DeMar DeRozan přidal 32 bodů a 13 doskoků. Wizards nestačilo 30 bodů Johna Walla a 27 bodů Bradleyho Beala. Jennings při premiéře za Washington odehrál devět minut a zůstal bez bodu.

NBA: Toronto Raptors vs. Washington Wizards

Nejlepší tým Východní konference Cleveland přestřílel Atlantu 135:130. Cavaliers v utkání vedli až o 25 bodů, ale Hawks minutu a půl před koncem dokázali snížit na 123:124. V tu chvíli však domácí nápor odvrátil bývalý hráč Atlanty Kyle Korver přesnou trojkou a zbytek utkání už si hosté pohlídali. K vítězství vedli tým hlavně Kyrie Irving se 43 body a devíti asistencemi a LeBron James s 38 body, 13 doskoky a osmi asistencemi. V dresu Atlanty dali 36 bodů Tim Hardaway a 27 bodů Paul Millsap.

Minulou sobotu Carmelo Anthony přesnou střelou rozhodl o vítězství New York Knicks nad Philadelphií. V pátek měl stejný hráč šanci scénář zopakovat, jenže tentokrát se netrefil a z vítězství 105:102 se radovali Sixers.

Výsledky NBA

Atlanta - Cleveland 130:135, Dallas - Memphis 104:100, LA Lakers - Boston 95:115, Milwaukee - LA Clippers 112:101, New Orleans - San Antonio 98:101 po prodl., Orlando - Miami 110:99, Philadelphia - New York 105:102, Phoenix - Oklahoma City 118:111, Utah - Brooklyn 112:97, Washington - Toronto 106:114 (za domácí Satoranský 2 doskoky).

4. Portland 60 25 35 41,7
5. Minnesota 61 25 36 41,0