Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

NBA: Satoranský se vrátil do základu. Jeho Washington ale sťal finský kat z Chicaga

8:13
NEW YORK - Basketbalista Tomáš Satoranský nahradil v základní sestavě Washingtonu odpočívajícího Johna Walla, ale v nedělním utkání NBA podlehl s týmem na hřišti Chicaga 94:113. Český rozehrávač byl nejvytíženějším mužem zápasu, když odehrál 32 minut, během nichž nasbíral devět bodů, šest asistencí, pět doskoků, ale také čtyři ztráty.

Satoranského smeč proti Chicagu. foto: ČTK

Wizards na hřišti třetího nejslabšího celku Východní konference vedli pouze v úvodních minutách, pak je domácí začali trestat hlavně střelbou z dálky. Jen za prvních 17 minut zápasu trefili Bulls deset trojek. Za celý zápas hráči Chicaga proměnili 18 trojek, víc jich proti Washingtonu v této sezoně žádný tým nenastřílel.

Satoranský se vrátil do základní sestavy Wizards kvůli tomu, že navrátilec po zranění Wall zatím raději nenastupuje do dvou zápasů ve dvou dnech. Nejlepším střelcem hostů byl Otto Porter Jr. se 17 body, Bradley Beal dal 15 bodů, ale proměnil pouze pět ze 17 pokusů z pole. Chicago vedl s 23 body Lauri Markkanen.

Zatímco Washington prohrál pošesté z posledních deseti zápasů a reálně už nemůže pomýšlet na lepší než šestou pozici ve Východní konferenci, ve skvělých výkonech pokračuje Philadelphia. Ta porazila Charlotte 119:102 a oslavila desáté vítězství v sezoně. Sixers se tak na čtvrtém místě dotáhli na třetí Cleveland. Jejich výhře velel náhradník Marco Belinelli, který proměnil devět z 10 střel a připsal si 22 bodů. Ben Simmons přidal 20 bodů, 15 asistencí a osm doskoků. Dvacet bodů nastřílel také J. J. Redick. Hornets měli sice sedm dvouciferných střelců, kteří se však vešli mezi deset až 16 bodů.

Těžkou ránu ve svých postupových ambicích utrpěli Los Angeles Clippers, kteří podlehli Indianě 104:111. Vítěze táhl Victor Oladipo s 30 body a 12 asistencemi, Myles Turner přidal 24 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Tobias Harris s 21 body. Clippers na devátém místě Západní konference mají o dvě výhry méně než sedmý Utah a osmé New Orleans.