NBA: Satoranský pomohl Washingtonu ke čtvrté výhře, Beal dal 42 bodů

7:47
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu porazili v pondělním utkání NBA doma Phoenix 106:101 a připsali si čtvrtou výhru v sezoně. Tomáš Satoranský za vítěze odehrál 16 minut, během nichž nasbíral šest bodů, čtyři doskoky a dvě asistence. Washington dovedl k vítězství především Bradley Beal, jenž si 42 body vylepšil osobní rekord.

Hráč týmu Phoenix Suns, Alan Williams, blokuje Tomáše Satoranského v dresu Washington WIzards foto: Reuters

Wizards měli lehce navrch v prvním poločase, ale ve třetí čtvrtině hosté zabrali a vedli až o 11 bodů. Ještě minutu a půl před koncem domácí prohrávali po koši Devina Bookera 99:101, koncovka ale patřila Johnu Wallovi, který obstaral posledních sedm bodů zápasu. Wall přitom prožil rozporuplný večer. Sice nasbíral 18 bodů a 15 asistencí, ale proměnil pouze šest z 24 střel z pole. Bealovi stačilo k 42 bodům jen 22 pokusů.

Satoranský přišel na hřiště necelé tři minuty před koncem první části. Hned při prvním útoku přešel volnou trojkovou pozici a málem se dopustil ztráty, za což se spoluhráčům omlouval. Pak proměnil dva trestné hody. Ve druhé čtvrtině český reprezentant nahrál na trojku Otto Porterovi a po třech minutách ho vystřídal Beal.

Satoranský se vrátil do hry v polovině třetí části, ale další body přidal až v úvodu poslední čtvrtiny. Nejdříve se podruhé v kariéře v NBA trefil zpoza trojkového oblouku a poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Ze hřiště Satoranský odešel osm minut a 10 sekund před koncem za stavu 85:84 pro Washington.

V pondělních zápasech se dařilo týmům, které si drží dobrou formu. Basketbalisté Golden State smetli Indianu 120:83 a vyhráli poosmé v řadě. Šestou výhru za sebou si připsalo San Antonio, které porazilo Dallas 96:91. Popáté v řadě zvítězil Memphis, který zdolal Charlotte 105:90.