NBA: Prohru Washingtonu neodvrátil ani Satoranský, odehrál 22 minut

8:55
PHILADELPHIA - Basketbalisté Washingtonu pokračují v nevydařeném vstupu do sezony NBA, když prohráli 102:109 na hřišti Philadelphie. Pro 76ers to přitom byla teprve druhá výhra v sezoně, čímž se Washingtonu vyrovnal. Prohru neodvrátil ani český rozehrávač Tomáš Satoranský, který za Wizards odehrál 22 minut a zaznamenal sedm bodů, doskok a tři asistence.

Tomáš Satoranský v dresu Washington Wizards. foto: ČTK

Basketbalisté Wizards se trápí, Satoranský ale dostává prostor a předvádí, co umí

Washingtonu hrajícímu bez zraněné opory Bradleyho Beala se nepovedl už vstup do zápasu, když za stavu 12:14 povolil domácím šňůru 13:0 a nabral patnáctibodovou ztrátu, kterou už nedohnal. Byl u toho i Satoranský, který poprvé naskočil do hry v 6. minutě, ale rychle si připsal ztrátu potrestanou trojkou a dva fauly a šel si opět sednout.

Do hry se vrátil ve druhé čtvrtině za stavu 21:42 a už si vedl mnohem lépe. Wizards s ním na hřišti začali stahovat až na rozdíl deseti bodů. Mimo jiné vybojoval útočný doskok, po kterém dali hosté trojku.

Philadelphia si však vedení s přehledem hlídala a nedovolila drama. Satoranský se tak alespoň v poslední čtvrtině blýskl akrobatickým zakončením. Ani on ani kapitán John Wall, s 27 body nejlepší střelec utkání, s prohrou nic neudělali.

Mistrovský Cleveland bez odpočívající hvězdy LeBrona Jamese utrpěl druhou porážku v sezoně poté, co na palubovce Indiany prohrál 93:103. Pacers se přitom teprve podruhé v sezoně povedlo nastřílet přes 100 bodů a zároveň udržet soupeře pod stobodovou hranicí.

Cleveland sehrál o den dříve náročný zápas s Torontem, ve kterém James odehrál 38 minut, proto se s trenérem rozhodl vynechat duel s Indianou, aby pošetřil síly na další zápasy. „Nezlobili jsme se, protože nám to zápas usnadnilo. Ale raději bychom je porazili v kompletním složení,“ řekl pivot Indiany Myles Turner.

Za vítěze byl nejlepším střelcem s 21 body Paul George, v dresu Clevelandu se Kevin Love a Kyrie Irving postarali dohromady o 51 bodů, ale nikdo další už se na dvouciferný počet nedostal.

Orlando - New Orleans 89:82,
Philadelphia - Washington 109:102 (za hosty Satoranský 22 minut, 7 bodů, doskok a 3 asistence),
Sacramento - San Antonio 105:110,
Toronto - Golden State 121:127.