NBA: Houstonu nestačilo na výhru v Miami ani Hardenových 40 bodů

8:40
NEW YORK - Basketbalisté Miami přehráli Houston 109:103, přestože James Harden v týmu hostů nasbíral triple double za 40 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí. V nejvyrovnanějším utkání úterního programu NBA Dallas porazil Chicago 99:98 zásluhou trojky Wesleyho Matthewse 11 sekund před koncem.

Vycházející hvězda NBA Goran Dragič (vpravo) foto: Reuters

V Miami bylo po třech čtvrtinách vyrovnáno 79:79, v poslední části ale hostující Rockets nebyli schopni zastavit rychlý přechod do útoku Gorana Dragiče. Slovinský rozehrávač dovedl Heat k vítězství 21 body, osmi asistencemi a osmi doskoky. Dalších pět hráčů Miami nastřílelo 14 a více bodů. V dresu Houstonu se přes tuto hranici dostal jen Harden, který už počtvrté v sezoně při zisku triple double nastřílel alespoň 40 bodů.

Dwyane Wade mohl prožít perfektní 35. narozeniny, jenže v poslední sekundě zápasu neproměnil střelu ze šesti metrů a Chicago podlehlo Dallasu 98:99. Domácím nestačilo Wadeových 17 bodů, ani 24 bodů, 12 asistencí a devět doskoků Jimmyho Butlera. Mavericks, kteří smazali třináctibodové manko, měli šest hráčů v dvouciferných číslech. Nejlepším střelcem hostů byl s 20 body Harrison Barnes.

Toronto nechalo odpočívat rozehrávače Kylea Lowryho, ale i bez něj zvítězilo na hřišti Brooklynu 119:109. Lowryho v základní sestavě nahradil Corey Joseph, který si vylepšil osobní rekord na 33 bodů. Ještě o tři body více nastřílel DeMar DeRozan. Domácím nestačilo 28 bodů Brooka Lopeze.

Minnesota vedla na hřišti San Antonia ještě v předposlední minutě třetí čtvrtiny o sedm bodů, z vítězství 122:114 se ale radovali domácí Spurs. Kawhi Leonard za posledních 13 minut zápasu nastřílel 15 z celkových 34 bodů. LaMarcus Aldridge se na výhře druhého nejlepšího týmu soutěže podílel 29 body. Timberwolves vedl s 27 body a 16 doskoky Karl-Anthony Towns, 21 bodů a 14 asistencí přidal Ricky Rubio.

V posledním úterním zápase Denver porazil Los Angeles Lakers 127:121. Hostům skvěle zahrála základní pětka, z níž všichni nastříleli 14 a více bodů. Nejvíce se dařilo Nikolu Jokičovi, jenž nasbíral 29 bodů a 15 doskoků, Will Barton připojil 26 bodů a osm asistencí. Lakers nezachránil ani výkon náhradníků, kteří přestříleli lavičku hostů 68:24.